e. lugauskas tinklapiui 07 11

Evaldas Lugauskas, Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto studentas, savo kelią į chemiją pradėjo dar 7-oje klasėje, susižavėjęs eksperimentų vaizdo įrašais ir įkvėptas stiprios mokytojos. Jį pakerėjo VU Chemijos ir geomokslų fakultetas, siūlantis įvairią ir įdomią studijų programą.

„Tikėjausi gauti tvirtą teorinį pagrindą ir įgyti praktinių įgūdžių dirbant laboratorijoje, – sako Evaldas. – Ir galiu drąsiai teigti – šie lūkesčiai pasiteisino!“ Studijų metu jis ne tik įgijo žinių, bet ir išmoko kritinio mąstymo, gebėjimo analizuoti ir dirbti komandoje. Evaldas džiaugiasi galimybe dirbti su tarptautiniais projektais, atveriančiais duris į pasaulines laboratorijas. Toliau – interviu su chemiku.

Skaityti daugiau...

kazlauskas naujiena

Su liūdesiu pranešame, kad 2025 m. liepos 8 d., eidamas 85-uosius metus, mirė profesorius, habilituotas daktaras, buvęs ilgametis Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto Analizinės ir aplinkos chemijos katedros vedėjas ir Chemijos fakulteto dekanas Rolandas Kazlauskas.  

Rolandas Kazlauskas gimė 1941 m. sausio 2 d. Anykščiuose. 1957 m. baigė Anykščių J. Biliūno vidurinę mokyklą, 1962 m. – Vilniaus universiteto Chemijos fakultetą. 1961-1963 m. dirbo Chemijos ir cheminės technologijos institute jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu, 1962-1967 m. – Lentvario jaunimo vidurinės mokyklos mokytoju. 1964-1966 m. VU Chemijos fakulteto Analizinės chemijos katedros aspirantas, 1966-1975 m. vyresnysis dėstytojas, 1975-1988 m. docentas, 1994-2006 m. profesorius.  1988-2005 m. jis ėjo Analizinės ir aplinkos chemijos katedros vedėjo pareigas, o 1996-2006 m. buvo Chemijos fakulteto dekanas.

Skaityti daugiau...

chemijos institutas 2022 03 07 51954423988 o

Nacionalinė pedagoginių darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo programa skirta chemijos mokytojams, dirbantiems su 8–12 klasių mokiniais. Programa siekiama stiprinti mokytojų dalykines ir didaktines kompetencijas, orientuojantis į atnaujintą pagrindinio ir vidurinio ugdymo chemijos programą, kurioje akcentuojamas tyrimais grįstas mokymas(is).

*Mokymai skirti tik pedagogams (išskyrus aukštųjų mokyklų darbuotojus), registruotiems Pedagogų registre ir dirbantiems pedagoginį darbą.
*Mokymuose gali dalyvauti tik tie pedagoginiai darbuotojai, kurie iki šiol nėra dalyvavę nė vienoje projekto „Pedagogų kompetencijų stiprinimas nacionalinėse kvalifikacijos tobulinimo programose ir magistrantūros studijose“ finansuojamoje veikloje (nei bet kurioje nacionalinėje kvalifikacijos tobulinimo programoje, nei magistrantūros studijose.

Skaityti daugiau...

t. verbickas tinklapiui

Šis VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Kosmetinės chemijos studentas Tomas Verbickas – plačių interesų asmenybė, kuri jau kelis metus iki studijų pradžios domėjosi kosmetika, jos sudėtimi ir odos priežiūra. Svarbiausias motyvas renkantis būtent šią programą buvo jos tarpkryptiškumas. Studentas vertina platų pasaulio ir skirtingų mokslų suvokimą, todėl norėjo studijuoti ne tik chemiją, bet ir biologiją, mediciną bei kitus tiksliuosius mokslus. Toliau – interviu su Tomu.

 

Skaityti daugiau...

stadulis 2025

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) už puikius akademinius pasiekimus septyniems Vilniaus universiteto (VU) studentams skyrė vardines prezidentų stipendijas 2025–2026 studijų metams.

Prezidento Aleksandro Stulginskio (matematikos, informatikos ir fizinių mokslų studijų krypčių grupės) stipendiją gavo penki studentai. Stipendija skirta VU Fizikos fakulteto šviesos technologijų ketvirto kurso studentui Kasparui Stanaičiui, Chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos magistrantūros antro kurso studentui Jonui Staduliui

Skaityti daugiau...

vita valiunaite tinklapiui naujas

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto alumnė Vita Valiūnaitė atvirauja, kad sprendimas studijuoti geografiją nebuvo nulemtas iš anksto suplanuotos karjeros vizijos. Baigusi Geografijos studijas, alumnė sėkmingai dirbo Aplinkos apsaugos agentūroje, kur vadovavo įvairiems projektams, tokiems kaip oro monitoringo stočių statyba ir jūrinių tyrimų centro laboratorijos įkūrimas, kol tapo Projekto skyriaus vedėja. Visgi, pasiekus karjeros viršūnę, ji nusprendė siekti naujų iššūkių, kuriuos paskatino doktorantūros studijos ir gyvenimas Berlyne. Grįžusi į Lietuvą, V. Valiūnaitė sėkmingai praėjo konkursą į diplomatinę tarnybą Užsienio reikalų ministerijoje. Plačiau apie karjeros kelią po Geografijos studijų – interviu su VU alumne V. Valiūnaite.

 

Skaityti daugiau...