screenshot 2024 04 25 at 11 15 28 kvieciame dalyvauti nuotolineje paskaitoje pilieciu mokslas neisnaudota galimybe lietuvos mokslininkams

Balandžio 18 d. įvykęs Piliečių mokslo mėnesiui paminėti skirtas renginys „iNaturalist: kaip pažįstant gamtą prisidėti prie mokslinių atradimų?“ sutraukė gausų dalyvių būrį. Pasitelkdami „iNaturalist“ programėlę, renginio dalyviai praktiškai išbandė piliečių mokslo metodą ir atrado daugiau nei 50 skirtingų biologinių rūšių, įsikūrusių VU bibliotekos MKIC pašonėje! Renginio sėkmės pakylėti, kviečiame pratęsti pažintį su piliečių mokslu, šįkart, į piliečių mokslo fenomeną žvelgiant iš teorinės perspektyvos, ir dalyvauti balandžio 30 d. 10 val. vyksiančioje nuotolinėje paskaitoje „Piliečių mokslas – neišnaudota galimybė Lietuvos mokslininkams?“. Renginį ves Lietuvos Piliečių mokslo asociacijos vadovė dr. Monika Mačiulienė. Monika jau ne vienus metus užsiima aktyvia piliečių mokslo idėjų populiarinimo ir sklaidos veikla ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Džiaugiamės suteikta galimybe piliečių mokslu besidominčiai bendruomenei pristatyti aktualias piliečių mokslo tendencijas, kurios Lietuvoje lieka mokslinių tyrimų periferijoje.

Skaityti daugiau...

amt2024 invitation

Gerbiami kolegos,

 

mums bus malonu susitikti su Jumis 26-ojoje tarptautinėje konferencijoje-mokykloje "Pažangiosios medžiagos ir technologijos", kuri vyks 2024 m. rugpjūčio 26-30 d. Palangoje, Lietuvoje.

Konferenciją organizuoja Kauno technologijos universitetas, Lietuvos medžiagų tyrimo draugija, Vilniaus universitetas, Latvijos universitetas, Rygos technikos universitetas, Tartu universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Pietų Danijos universitetas ir Taikomųjų tyrimų institutas "Perspektyvios technologijos".

Konferencijos-mokyklos temos ir sritys:

  • Paviršių analizės metodai;
  • Paviršių inžinerija ir nanostruktūros;
  • Elektroninės ir optinės medžiagos;
  • Keramika;
  • polimerai ir kompozitai;
  • Pažangiosios inžinerinės medžiagos;
  • Medžiagos energetikai.

 

Skaityti daugiau...

90150001 850x491 642x410

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras (PŠKC) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus univeristeto Chemijos ir geomokslų fakultetu.

PŠKC ir Universitetas susitaria bendradarbiauti rengiant, organizuojant ir įgyvendinant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas, kursus, seminarus, konferencijas, atviras pamokas ir veiklas, bendrus projektus bei pedagogų kvalifikacijos tobulinimo poreikių tyrimus Klaipėdos mieste.

 

Džiaugiamės sutartimi ir tikimės sklandaus bendradarbiavimo.

 

nbrc oficiali

Balandžio 9 – 13 dienomis Jaunųjų Geografų Klubas (JGK), būdamas EGEA (Europos geografijos asociacija studentams ir jauniesiems geografams) dalimi, Molėtų rajono savivaldybėje organizavo EGEA Šiaurės ir Baltijos regiono kongresą. Šių metų kongreso tema “Ekotonai” kvietė jaunuosius geografus iš visos Europos pažvelgti į pereinamųjų ir tarpinių gamtinių bei kultūrinių zonų svarbą. Per penkias dienas trukusį renginį dalyviai galėjo susipažinti su Lietuvos kultūrinėmis ir gamtinėmis vertybėmis, dalyvauti mokslinėse dirbtuvėse, klausyti paskaitų bei užmegzti ir stiprinti geografų bendruomenės ryšius. Šis EGEA Šiaurės ir Baltijos regiono kongresas po aštuonių metų pertraukos į Lietuvą sukvietė virš 70 jaunųjų geografų iš 10 Europos šalių: Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Kroatijos, Suomijos, Estijos, Austrijos, Šveicarijos, Vengrijos bei Lietuvos.

Skaityti daugiau...

nap

2024 IEEE 14-oji tarptautinė konferencija „Nanomaterials: Applications & Properties“ skirta moderniosios medžiagotyros mokslo įdomiausiems aspektams, vyks rugsėjo 8–13 dienomis, Rygoje.

Kviečiame jus į Rygą ir tikimės, kad IEEE NAP-2024 konferencija taps puikia tarptautine platforma sklandiems idėjų mainams, taip pat suteiks galimybę stiprinti esamus bendradarbiavimo ryšius ir skatinti naujas partnerystes, pagreitindama nanotechnologijų taikymą sprendžiant skubiausias visuomenės poreikių problemas.

Daugiau informacijos čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos