Neakivaizdinė jaunųjų chemikų mokykla „Pažinimas“ yra bendras Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) ir Vilniaus universiteto Chemijos instituto projektas, skirtas mokslui ir chemijai neabejingiems mokiniams. Čia mokiniai gilina savo teorines chemijos žinias, Vilniaus universiteto laboratorijose atlieka praktinius laboratorinius darbus. Užsiėmimus mokiniams veda VU Chemijos instituto dėstytojai ir studentai.

Mokiniai gilinasi į tokias temas kaip cheminių reakcijų savaimingumas ir cheminė pusiausvyra, organinių medžiagų sandara, savybės bei reakcijų mechanizmai, elektrochemijos pagrindai, molekulių erdvinė sandara, kristalinių gardelių struktūra ir pan.

Kiekvienų metų gegužės arba birželio mėnesiais skelbiamos priėmimo į „Pažinimo“ mokyklą užduotys. Studijos prasideda spalio mėnesį, mokslas trunka 2 metus. Per tą laiką įvyksta 5 sesijos. Vienos sesijos metu mokiniai tris dienas turi galimybę pabūti studentais. Jie klauso paskaitų, dalyvauja seminaruose, atlieka laboratorinius darbus ir laiko egzaminą. Tarp sesijų mokiniai gauna užduotis bei metodinę medžiagą, kurią studijuoja individualiai.

Jaunųjų chemikų mokykla gali būti ne tik proga pagilinti chemijos žinias ir prisiliesti prie jų praktiškai, bet taip pat tapti atspirtimi renkantis tolesnį karjeros kelią. Didelė dalis baigusiųjų šią mokyklą renkasi su chemija ir biochemija susijusias studijas bei grįžta į „Pažinimo“ mokyklą jau kaip šios mokyklos dėstytojai.

Daugiau informacijos apie „Pažinimo“ mokyklą rasite čia: http://njchm.lmnsc.lt/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos