klimatas 01 642x410

Klimato kaita jau kurį laiką nebėra sensacija. Gerą dešimtmetį pasaulis kalba apie jos stabdymą, o žmonės imasi įvairių iniciatyvų, kad mažintų vartojimo poveikį aplinkai. Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto klimatologas prof. Egidijus Rimkus pasakoja, ką kiekvienas galime padaryti, kad baisiausias globalaus atšilimo scenarijus visgi neįvyktų.

Skaityti daugiau...

07281

Geografijos bakalauro II kurso studentai Vilniaus universiteto Balsių tyrimų bazėje

Vienas didžiausių geografijos studijų VU Chemijos ir geomokslų fakultete privalumų – galimybė betarpiškai pažinti tiriamus gamtos ir kraštovaizdžio objektus. Šiemet, kaip ir kasmet, atlaisvėjus karantino sąlygoms antrakursiai geografai išvyko į beveik mėnesį trukusią kraštovaizdžio tyrimų mokomąją praktiką Šiaurės Lietuvoje, Balsių kaimo ir Virvytės upės slėnio apylinkėse esančioje Vilniaus universiteto tyrimų bazėje.

Skaityti daugiau...

1013828 851783 1287x836

SARS-CoV-2 baltymų ir antikūnų sąveikas tirianti Ieva Plikusienė – jau trečios kartos mokslininkė savo šeimoje, todėl atrodo, kad karjeros kelias jai jau buvo nulemtas. „Mokslas visada buvo šalia, nuo vaikystės turėjau galimybę suprasti ir pamatyti, kaip jis veikia“, – sako ji. Kaip pasakoja tyrėja, jos senelis, kilęs iš daugiavaikės valstiečių šeimos, buvo pirmo lietuviško penkių tomų algebros vadovėlio autorius. Taigi, jau ir šeimoje buvo į ką lygiuotis.

Skaityti daugiau...

gmf ciurlionio komplekse sm

Įsibėgėjant statybų bumui darbo užtenka ne tik konstruktoriams ar architektams, bet ir inžinieriams geologams. Anot Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto geologo doc. dr. Gintaro Žaržojaus, inžineriniai geologiniai tyrimai yra pirmasis etapas, kurio metu gaunama informacija apie pagrindą po pastatu. Netinkamai ar nepakankamai atliktų tyrimų pasekmes matome tiek iš suskeldėjusių sienų, tiek iš tokių reiškinių kaip Gedimino kalno nuošliaužos.

Skaityti daugiau...

zarkov

Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkas dr. Aleksejus Žarkovas su bendradarbiais tyrinėja medžiagas, skirtas regeneruoti pažeistus kaulus, ir su kolegomis iš Japonijos siekia tam panaudoti keramiką. Už atliktus tyrimus ir pasiekimus šioje srityje VU chemikui suteikta Lietuvos mokslų akademijos jaunojo mokslininko stipendija įrodo, kad ši sritis tampa vis aktualesne siekiant dar labiau praplėsti žmogaus galimybių ribas.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos