vu ekspertai nobeliai 03 naujienoms 1920x1280 642x410

Chemijos Nobelio premija šiemet skirta mokslininkams Benjaminui Listui ir Davidui W. C. MacMillanui „už asimetrinės organokatalizės išvystymą“. Vilniaus universiteto (VU) profesorius Edvinas Orentas sako, kad šių mokslininkų atradimai leidžia brangius, toksiškus ir aplinkai nedraugiškus metalų junginius kaip katalizatorius pakeisti organiniais junginiais. O tai itin svarbu farmacijoje.

Skaityti daugiau...

20210930 163732

Rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultetas (VU CHGF) ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie aplinkos ministerijos (Tarnyba) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutarties pasirašymo tikslas – aktyvus ir abipusis šalių bendradarbiavimas rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus ir vykdant saugomų teritorijų sričiai aktualius mokslinius tyrimus keičiantis informacija, patirtimi ir duomenimis.

Skaityti daugiau...

lma konkursai

Kasmet Lietuvos mokslų akademija (LMA) skelbia LMA vardinių premijų konkursus. 2021 m. paskelbti šie LMA vardinių premijų konkursai: KAZIMIERO BŪGOS (1879–1924) – kalbotyra, JUOZO MATULIO (1889–1993) – chemija, ADOLFO JUCIO (1904–1974) – teorinė fizika, KAZIMIERO BARŠAUSKO (1904–1964) – elektronika ir elektrotechnika, POVILO MATULIONIO (1860–1932) – miškotyra.

Mokslo darbai premijų konkursams priimami 2021 m. spalio 11 d. – lapkričio 21 d.

Daugiau informacijos rasite čia

pav 2 642x410

Kiautavėžiai paleontologams gali suteikti daug naudingos informacijos apie praeityje vykusius procesus, iš kurios galima numanyti ir ateities tendencijas. Nors ši gyvūnijos klasė Lietuvoje dar mažai tyrinėta, Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto, Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) ir Tartu universiteto mokslininkai ėmėsi unikalaus didelės apimties tyrimo, kuriuo siekė išsiaiškinti, kaip ji prisitaiko prie kintančių aplinkos sąlygų ir kokį poveikį šie pokyčiai daro ekosistemoms. Kokie rezultatai buvo gauti ir kodėl reikia tyrinėti gyvūnų, gyvenusių prieš 428 milijonus metų, fosilijas, pasakoja pagrindinė tyrimo bendraautorė paleontologė dokt. Simona Rinkevičiūtė.

Skaityti daugiau...

Straipsnio autorė - Patricija Kilminavičienė, LRT.lt, nuotraukų autorius - J. Stacevičius (LRT), straipsnio nuoroda LRT portale

almira ramanaviciene lrt

Nanotechnologijos yra viena sparčiausiai besivystančių mokslo sričių, kurioje pluša ir Lietuvos mokslininkai. Šios srities pritaikymas yra itin platus: nanomedžiagas galima panaudoti tiek statybose, tiek medicinoje. Būtent sveikatos priežiūros srityje daugiausia vilčių teikia nanotechnologijų pritaikymas vėžio diagnostikai ir gydymui.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos