img 7166 642x410

Siekiant stiprinti Lietuvos moksleivių susidomėjimą gamtos mokslais ir gerinti bendradarbiavimą tarp mokytojų ir mokslininkų, Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakultete veiklą pradeda Didaktikos centras. Anot jo vadovės dr. Julijos Grigorjevaitės, centras bus tarpininkas tarp mokyklos ir VU, bendram darbui sutelkiantis esamus ir būsimus mokytojus bei studentus.

Skaityti daugiau...

4d5095e3 42d5 435d 8e30 7d4b379d57ed

Išvykimas studijuoti, dirbti ar atlikti praktikos į svetimą šalį gali kelti didelį stresą. Tačiau trečiakursė chemikė Simona Jurevičiūtė sako, kad patirtis Torunėje, Lenkijoje, praleistos vasaros programos metu padėjo jai tobulėti ne tik moksle, bet ir leido įgauti kultūrinės bei asmeninės patirties. Su fakulteto bendruomene Simona dalinasi savo įspūdžiais ir ką išmoko praktikos metu.

Skaityti daugiau...

zmogaus prigimties ir buities chemija internetui 900x900

VU leidykloje jau pasirodė nauja Chemijos instituto darbuotojų prof. Aivaro Kareivos, prof. Ramūno Skaudžiaus ir dr. Skirmantės Tutlienės knyga „Žmogaus prigimties ir buities chemija“, skirta supažindinti visuomenę su chemija kasdieniame gyvenime.

Nemokamu elektroniniu leidiniu siekiama paprastai paaiškinti sudėtingus cheminius procesus, kurie supa kiekvieną mūsų.

 

Knygos įžanga

Šioje knygoje populiariai pateikiama informacija apie žmogaus prigimtį veikiančius cheminius ir biocheminius procesus, apie kai kuriuos specifinius cheminius procesus žmogaus buityje ir apie bendruosius mus supančius gamtinius reiškinius, susijusius su cheminiais procesais. Pirmoje knygos dalyje skaitytojai sužinos, kas yra skonis, kokie yra skonio receptorius sudarantys ir juos veikiantys cheminiai junginiai, kokia jų svarba organizmui. Gyvenimo ir gyvybės kilmės chemija turi daugybę iki šiol neatsakytų klausimų. Į juos bando atsakyti cheminės evoliucijos tyrėjai. Knygoje bandyta atskleisti žmogaus jausmų – meilės, geismo, malonumo, smurto, agresijos, laisvos valios – ryšį su chemija. Ar tikrai už mūsų jausmus yra atsakingi cheminiai procesai? Nėra jokių abejonių, kad žmogus kiekvieną dieną savo buityje turi sąlytį su įvairiomis cheminėmis medžiagomis. Todėl antroje knygos dalyje aptariame namų vaistinėlėje esančius vaistus, kaip jie tampa vaistais iš įvairių cheminių reagentų.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos