Sveikiname VU Chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos mokslo krypties doktorantę Anastasiją Afoniną, sėkmingai apgynus daktaro disertaciją „Žematemperatūrė magnio vitlokito miltelių tirpinimo-nusodinimo metodu sintezė ir apibūdinimas“ (mokslinė vadovė – doc. dr. Inga Grigoravičiūtė ).
Sveikiname VU Chemijos ir geomokslų fakulteto chemijos mokslo krypties doktorantę Gretą Inkrataitę, sėkmingai apgynus daktaro disertaciją „Neorganinių granato struktūros scintiliatorių sintezė ir charakterizavimas“ (mokslinis vadovas – prof. dr. Ramūnas Skaudžius).
Disertacija rengta 2020–2024 metais Vilniaus universitete.
Mokslinius tyrimus rėmė Lietuvos mokslo taryba, skirdama stipendijas mokslinėms išvykoms ir už akademinius bei mokslinius pasiekimus. Papildoma parama moksliniams darbams buvo gauta iš Vokietijos akademinių mainų tarnybos ir Lietuvos mokslų akademijos.
Ar kada susimąstėte, kaip chemija veikia mūsų gyvenimą nuo pat gimimo iki kasdienių užsiėmimų? Kviečiame į prof. Aivaro Kareivos paskaitą, kurioje sužinosite įdomius ryšius tarp žmogaus prigimties, jausmų ir mus supančių cheminių medžiagų. Sužinosite, kaip chemija padeda suprasti mūsų kūną, protą ir pasaulį aplinkui.
Sveikiname VU Chemijos ir geomokslų fakulteto fizinės geografijos mokslo krypties doktorantę Eglę Piškinaitę sėkmingai apgynus daktaro disertaciją „Lietuvos kraštovaizdžio kaitos trajektorijos XIX-XXI a.“ (mokslinis vadovas – prof. dr. Darijus Veteikis).
Disertacija rengta 2019– 2024 metais Vilniaus universitete.
Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:
prof. habil. dr. Algimantas Česnulevičius – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, fizinė geografija – N 006),
prof. dr. Inga Dailidienė (Klaipėdos universitetas, gamtos mokslai, fizinė geografija – N 006),
doc. dr. Rasa Šimanauskienė (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, fizinė geografija – N 006),
doc. dr. Jonas Volungevičius (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, fizinė geografija – N 006),
prof. dr. Pablo Vidal-González (Valensijos katalikiškasis universitetas San Vicente Mártir, socialiniai mokslai, sociologija – S 005).
2024 m. lapkričio 27 d. (trečiadienį) 16:00 val. Chemijos institute (Naugarduko g. 24) Neorganinės chemijos auditorijoje (NCHA, 141 aud.) Pranešimą “Unusual Molecular Features in Early Transition Metal Complexes” skaitys Prof. Robert Gyepes iš Karolio universiteto Prahoje, Čekijos respublika.
Šį rudenį Europą užplūdus potvyniams ir liūtims, o Aziją talžant taifūnams, ekstremalių orų virtinę papildo ir sausros Pietų Amerikoje. Apie rekordiškai žemą Amazonės baseino upių lygį, gaisrus didžiausiose šlapynių sistemoje pasaulyje ir tai, kaip nustatomos sausros naudojant palydovinius duomenis, pasakoja Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros geografai Elzė Buslavičiūtė ir dr. Laurynas Jukna.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos