Vilniaus universitetas (VU) su Lietuvos mokslo taryba (LMT) pasirašė 16 mln. eurų vertės sutartis dėl keturių VU ekscelencijos centrų kūrimo. Ekscelencijos centrų programa bus įgyvendinama nuo 2023 iki 2027 m. Šios programos lėšomis numatoma stiprinti Lietuvos mokslo ir studijų aplinką, pritraukti užsienio tyrėjus, didinti Lietuvos mokslo erdvės patrauklumą. Sutartys pasirašytos įgyvendinant Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotą programą „Ekscelencijos centrų iniciatyva“.

2024.01.10

VU ekscelencijos centrai sutelks išskirtinių kompetencijų mokslininkų komandas, kurių plėtojamų mokslinių tyrimų rezultatai pritrauks užsienio tyrėjus, stiprins konkrečių mokslo krypčių potencialą ir didins VU konkurencingumą tarptautinėje mokslinių tyrimų erdvėje.

Geografijos ir kraštotvarkos katedra tampa trečiojo ekscelencijos centro – „(Post)autoritarinių kraštovaizdžių tyrimų centras“, dalimi. Šio centro padaliniai – Istorijos fakultetas, Filosofijos fakultetas, Chemijos ir geomokslų fakultetas. Jam vadovaus – prof. Arūnas Streikus. Geografijos ir kraštotvarkos katedroje bus steigiama viena laboratorija.

Daugiau apie VU ekscelencijos centrų kūrimą skaitykite čia: https://naujienos.vu.lt/vu-pasirase-16-mln-euru-vertes-sutartis-su-lmt-del-keturiu-ekscelencijos-centru-kurimo/?fbclid=IwAR1WjC9aFTBH1leJWHVCFcjV4KyPFA8gn662ahLRZLRKCvHiEzVdAhL8yY0