Prieš 50 metų 1972 m. Paryžiuje buvo priimta Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencija. Šiuo dokumentu pripažinta, kad:
- pasaulio paveldas yra bendras, visai žmonijai priklausantis palikimas;
- paveldas ne tik kultūros, bet ir gamtos;
- paveldas turi išskirtinę visuotinę vertę, kurios neriboja valstybių sienos. Jis gali būti svarbus visos žmonijos dabarties ir ateities kartoms.

2022.11.28 2

Lietuvos planuose į Pasaulio paveldo sąrašą įtraukti Kauno tarpukarį reprezentuojančią modernizmo architektūrą („Modernusis Kaunas: optimizmo architektūra, 1919–1939“), o kiek anksčiau (2003 m.) buvo bandymas teikti Trakų istorinį nacionalinį parką, bet šiuo metu paraiška atsiimta.
Apie UNESCO misiją ir tikslus VU Gyvybės mokslų centras aplinkotyros ir aplinkosaugos bei VU Chemijos ir geomokslų fakultetas geografijos studentams 2022 m. lapkričio 28 d. paskaitoje "Saugomos teritorijos" pasakojo Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija sekretoriato Paveldo programų vadovė Renata Kepežinskienė.

2022.11.282022.11.28 3