Šių 2022/2023 m. m. rugsėjis geografijos bakalauro 2 k. studentams prabėgo nepastebimai. Studentai per lektorės dr. Viktorijos Baranauskienės „Lietuvos visuomeninės geografijos“ paskaitas ir seminarus žiūrėdami „Nova Lituania“ (rež. K. Kaupinis) filmą, gilinosi ir aptarinėjo K. Pakšto (politinės geografijos ir geopolitikos pradininkas Lietuvoje, Lietuvos geografijos draugijos įkūrėjas) iškeltas idėjas (pvz., „atsarginė“ Lietuva) ir jo indėlį į Lietuvos visuomeninę geografiją, diskutavo apie teritorijos talpumą, difuziją, Lietuvos geopolitinę padėtį ir pan.

2022.10.07

2022.10.07 2

Tęsiant politinę temą, 2022 m. rugsėjo 21 d. paskaitoje svečiavosi Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto Regionų ir miestų tyrimų skyriaus doktorantas, jaunesnysis mokslo darbuotojas Dovydas Vidzbelis, kuris skaitė paskaitą „Lietuvos politinio lauko“ tema. Paskaitos metu buvo aptarta ne tik Lietuvos teritorijos elektorinė diferenciacija, bet ir buvo diskutuojama apie naujai 2023 m. kovo 5 d. vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus, LR rinkimų kodekso temomis ir kt.

2022.10.07 32022.10.07 4

Tikimasi, kad Dovydo apsilankymas antrus metus iš eilės „Lietuvos visuomeninės geografijos“ paskaitose taps tradicija, nes kitais metais reiks aptarti naujai įvykusius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.

2022.10.07 5