2022.01.14

2022 m. sausio 20 d. 9.00 – 16.30 val. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute vyks tarpdisciplininė mokslinė konferencija, skirta diskusijai apie klimatinį miškų vaidmenį siekiant ekologinių, ekonominių, socialinių tikslų ir ateities žaliosios politikos formavimą.

Renginį įkvėpė Nacionalinio miškų susitarimo procesas, kuriame ieškoma geriausios Lietuvos ateities miškų vizijos. Konferenciją atidarys VU rektorius prof. R. Petrauskas, sveikinimo žodį tars LRS Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė A. Gedvilienė, eurokomisaras V. Sinkevičius, Aplinkos ministerijos atstovas.

Kaip keičiantis klimatui ir sparčiai nykstant biologinei įvairovei turime keisti miškininkystę ir Lietuvos kraštovaizdį? Ar seni miškai nebėra naudingi švelninant klimato pokyčius? Koks būtinas ir ekologiškai galimas CO2 sugeriamumas miškuose? Kaip klimato kaitą suvokia ir kokių veiksmų imasi visuomenė Lietuvoje ir pasaulyje?

Apie tai kalbės VU CHGF Geomokslų instituto, KTU, VDU Žemės ūkio akademijos, VDU Gamtos mokslų fakulteto, Gamtos tyrimų centro mokslininkai ir aktyvios visuomeninės organizacijos. Išgirsite autoritetingų JAV mokslininkų, tarptautinės nevyriausybinės organizacijos FERN atstovės pranešimus.

Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis (be vertimo), tiesioginiu ir nuotoliniu būdu. Atsižvelgiant į Pandemijos valdymo rekomendacijas, gyvai konferencioje dalyvauti galės tik 40 klausytojų. Užsiregistravusiems bus sudarytos galimybės dalyvauti nuotoliniu būdu.

Konferencija bus įrašoma, transliuojama socialiniais tinklais.

Registracija:  https://forms.gle/mVkne5bDrQPwDhpw7

Konferencijos programa

Rengėjas:

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas

Partneriai:

Lietuvos geografų draugija

Aplinkosaugos koalicija

Asociacija „Gyvo žalio“

Kontaktinis asmuo: Giedrė Godienė,

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos