balaurantai
Jau 6-eri metai kai lekt. dokt. Agnė Jasinavičiūtė dėsto Vilniaus universitete Saugomų teritorijų dalyką. Gal karantinas daro savo, kai praėjusį rudenį paskaitos vyko tik nuotoliniu, todėl šiemet norisi, kad gyvos paskaitos būtų kuo įvairesnės. Todėl tęsiant #paskaitaneauditorijoje su 4 kurso geografijos studentais dėstytoja apsilankė Pavilnių Ir Verkių Regioninių Parkų Direkcijoje. Verkių regioninis parkas – unikalus savitu kultūros paveldu (ypač Verkių rūmų architektūrinis ansamblis) ir gamtos vertybėmis. Pavilnių regioninis parkas – mažiausias valstybinis parkas Lietuvoje, bet kartu ir vienintelis, kuriame ledynmetis suformavo tokias įspūdingas reljefo formas (erozinius raguvynus)! Šis parkas išsiskiria kultūros paveldu – Rokantiškių piliakalnis, Markučių dvaro sodyba, Kučkuriškių popieriaus fabrikas, technikos paminklas – Tuputiškių serpantinas. Dėkojame Tadui Stankevičiui ir Pranciškui Maigiui už įkvepiančius pasakojimus apie darbą saugomose teritorijose, kuris suteikia nematerialų pasididžiavimo jausmą! :)