laurynas jukna

,

M. K. Čiurlionio g. 21/27, Vilnius, 125 kab.

Priėmimo laikas: antradieniais 10:00-11:00 val., trečiadieniais 13:00-14:00 val. arba iš anksto susitarus el. paštu.

Geografas

Mokslo sritys: Fiziniai mokslai.

Mokslo kryptys: Fizinė geografija, kraštovaizdžio geografija.

Interesai:

1. Gamtinių procesų dinamika.

2. GIS taikymas kraštovaizdžio tyrimuos.

3. Kraštovaizdžio geografija.

Bakalauro studentams dėstomos disciplinos:

1. Europos gamtinė geografija.

2. Bendroji gamtinė geografija.

3. Ekogeografinių tyrimų praktika.

4. Bendroji kartografija.

Magistro studentams dėstomos disciplinos:

1. GIS metodologija ir taikymas.

MOKSLINĖS VEIKLOS SUVESTINĖ

Daktaro disertacija: Kraštovaizdžio technogeniškumo kiekybinio vertinimo metodologija (didžiųjų Lietuvos miestų pavyzdžiu), 2013 m. Fiziniai mokslai, Geografija (06P).

Magistro baigiamasis darbas:

Bakalauro baigiamasis darbas:

Kvalifikacijos tobulinimas

1. Vilniaus universitete Filosofijos fakultete Edukologijos katedroje 2015 m. įgyta pedagogo kvalifikacija. Baigta Vilniaus universiteto „Mokyklos pedagogikos“ studijų programa (valstybinis kodas: 631X10010). Įgyto studijų baigimo pažymėjimo nr.: 1120179.

2. Naujai priimtų VU darbuotojų akademinės ir pedagoginės veiklos vykdymo kursai 2014 m, lapkričio 24-27 d., trukmė – 14 val. Kvalifikacijos kursų metu įgyto pažymėjimo nr.: 029784.

PUBLIKACIJOS IR KITI DARBAI

MONOGRAFIJOS/MONOGRAFINIAI LEIDINIAI AR JŲ DALYS (*tarptautiniai)

1. Kavoliutė, F., Veteikis, D., Jukna, L. (2014). Spatial structure of highland‘s agrarian landscape as a cultural value in Lithuanian protected areas. Landscape anthropology in European protected areas. 75-84 p.

STRAIPSNIAI:

Mokslinės informacijos instituto duomenų bazės „ISI Web of Science“ leidiniuose, turinčiuose citavimo indeksą (*tarptautiniuose)

1. Tamošiūnas, R., Valiuškaitė, A., Jukna, L., Tamošiūnas, K., Žiogas, A. F. (2015). Spatial distribution patterns of apple sawfly populations in two differently managed commercial apple orchards. Zemdirbyste – Agriculture. Vol. – 102, nr. -1. 73 – 80.

1. Volungevičius, J., Jukna, L., Veteikis, D., Vaisvalavičius, R., Amalevičiūtė, K., Šlepetienė, A., Skorupskas, R., Jankauskaitė, M. (2016). The problem of soil interpretation according to the WRB 2014 classification system in the context of anthropogenic transformations. Acta Agriculturae Scandinavica, Section B – Soil and Plant Science.

Kituose recenzuojamuose mokslo leidiniuose. (*tarptautiniuose)

1. Jukna, L., Veteikis, D. (2010-2011). Žemės dangos natūralumo/ dirbtinumo įvertinimas agrariniame kraštovaizdyje. Annales Geographicae. 43- 44: 85-95.

1. Jukna, L. (2010-2011). Technogeninės energijos tyrimai kraštovaizdžio geografijos mokslo darbuose. Annales geographicae. 43-44: 144-157.

1. Beconytė, G., Balčiūnas, A., Bielinskas, V., Jukna, L. (2014). Nusikalstamumo tendencijos Vilniaus miesto urbanistinėse erdvėse 2012 m. Geografija. T. 50, nr. 1. 32-42 p.

KONFERENCIJŲ PRANEŠIMŲ MEDŽIAGA (*TARPTAUTINIŲ, UŽSIENIO KONFERENCIJŲ)

1. *Jukna, L. (2011). Методологические аспекты оценки воплощенной энергии техногенных элементов ландшафта. Теоретичні, регіональні, прикладні напрями розвитку антропогенної географії та геології : матерiали третьоі мижнароднoi науkoвоi конференциii. 62-70.

2. Jukna, L. (2014). Technogeninės masės erdvinės sklaidos ypatumai Vilniaus mieste. Mokslas Gamtos mokslų fakultete. Aštuntosios mokslinės konferencijos pranešimai. 108-122.

3. Jukna, L. (2011). Įkūnyta energija – raktas kraštovaizdžio technogeniškumo/ dirbtinumo laipsniui nustatyti. Bioateitis: gamtos ir gyvybės mokslų perspektyvos: 2011 m. jaunųjų mokslininkų konferencijos pranešimų santraukos, 3 p.

1. *Volungevičius, J., Jukna, L., Veteikis, D. (2014). The acutalities of soils classification improvement in Lithuania. 9th International Soil Science Congress on „The Soul of Soil and Civilization“, Antalya, 548 p.

TAIKOMIEJI MOKSLO DARBAI (SOCIALINĖS PLĖTROS DARBAI)

Mokslo studijos

1. Jukna, L., Volungevičius, J. (2015). Lietuvos ariamų žemių besiribojančių su paviršiniais vandens telkiniais paviršiaus nuolydžio GIS analizė ir vertinimas. Mokslinės studijos užsakovas: Valstybinė augalų apsaugos tarnyba prie LR Žemės ūkio ministerijos, sutarties nr.: 19FT-151.

2. Europos ekonominės erdvės finansavimo mechanizmo programos LT02 „Integruotas jūros ir vidaus vandenų valdymas“ projektas „Kraštovaizdžio struktūros pokyčių probleminiuose arealuose vertinimas vietiniu lygmeniu“. Teikėjas: Lietuvos Geografų draugija. Vykdytojai: Veteikis, D., Jukna, L., Jankauskaitė. M., 2015 m. Užsakovas: Aplinkos apsaugos agentūra.