Džiugu, kai vietos bendruomenės sąmoningai tyrinėja, mokosi apie savo gyvenamąją erdvę ir ieško, kaip gerinti vietos kraštovaizdžio kokybę.
Didžiulė pagarba Grigiškių Vokės bendruomenei ir jos sielai Daivai Sinkuvienei už 5 metų pastangas išlaisvinti daugiau kaip 100 metų užtvankų sukaustytą Vokės upę Grigiškėse.

2023.12.09

2023.12.09 Grigiškių Vokės bendruomenės užsakymu, VU CHGF Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentai - dr. Laurynas Jukna ir dr. Ričardas Skorupskas pristatė jų atliktą „Vokės upės tvenkinio Grigiškėse transfomavimo ir pritaikymo rekreacijai galimybių studiją“, kurioje naujausiais moksliniais metodais paaiškintas tvenkinio užsipildymo sąnašomis procesas, atskleistos tvenkinio nuleidimo pasekmės bei pagrįstos galimybės naujai atsiveriančias teritorijas naudoti bendruomenės reikmėms.

Sėkmės atveriant Vokės upę ir geros tėkmės - vandeniui, lašišoms ir žmonėms.

2023.12.0942023.12.093
2023.12.092