Nuo sausio 13 dienos Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos vadovaus Agnė Jasinavičiūtė, kuri laimėjo konkursą šiai vadovaujančiai pozicijai valstybės gamtosauginėje įstaigoje.

2023.01.12

„Šiais metais tęsiame saugomų teritorijų pertvarką, antrajame jos etape standartizuosime procesus, numatysime mažiau konfliktų sukeliantį saugomų teritorijų steigimą. Ir čia labai svarbus bus žinomo, išsilavinusio, lyderystės bruožus turinčio Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovo vaidmuo. Agnė pasirinkta kaip visą savo profesinį kelią paskyrusi saugomoms teritorijoms profesionalė, srities bendruomenės lyderė“, – teigia aplinkos ministras Simonas Gentvilas, pristatydamas naują įstaigos vadovę.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) rūpinasi, kad būtų išlaikytas kraštovaizdžio stabilumas, puoselėjama biologinė įvairovė, o kartu sudarytos sąlygos pažintiniam turizmui.

Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai pavaldžios valstybinių parkų ir rezervatų direkcijos atsakingos už kraštovaizdžio, biologinės įvairovės, gamtos ir kultūros vertybių apsaugą, ekologinį švietimą saugomose teritorijose.

Tarnyba ir saugomų teritorijų direkcijos taip pat vykdo valstybinių draustinių bei potencialių Europos saugomų teritorijų tinklo „Natura 2000“ teritorijų tyrimus, inventorizaciją, organizuoja teritorijų planavimo dokumentų rengimą.

Pasak naujosios VSTT vadovės, efektyvus saugomų teritorijų valdymas labai svarbus kraštovaizdžiui ir biologinei įvairovei apsaugoti, ekosistemų pusiausvyrai, vandens ir oro kokybei palaikyti, ekonominėms veikloms skatinti, taip pat saugomos teritorijos atlieka labai svarbų vaidmenį palaikant žmonių sveikatą ir gerovę.

„Kartu su komanda sieksime, kad VSTT būtų moderni įstaiga, efektyviai bei kokybiškai įgyvendinanti valstybės politiką ir tarptautinius įsipareigojimus saugomų teritorijų, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės srityje, o saugomos teritorijos taptų šalies pasididžiavimu. Stiprinsime saugomų teritorijų įvaizdį – plėsime tarpinstitucinį bendradarbiavimą, didinsime informacijos apie saugomas teritorijas pasiekiamumą“, – ateities idėjomis dalinasi Agnė Jasinavičiūtė.

Agnė Jasinavičiūtė Vilniaus Universitete baigė geografijos srities bakalauro studijas, įgijo visuomeninės geografijos magistro laipsnį su teritorijų planavimo specializaciją ir pradėjo dirbti Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje Apsaugos ir tvarkymo, vėliau Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus vyr. specialiste. Pastaruoju metu ji vadovavo įstaigos Kraštovaizdžio apsaugos skyriui.

Nuo 2016 m. Agnė Jasinavičiūtė savo praktika ir žiniomis dalinasi su Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto studentais, skaito paskaitas „Saugomos teritorijos“. 

2019 m. Agnė Jasinavičiūtė baigė Klauso Toepferio aplinkos apsaugos įgūdžių tobulinimo stipendijos programą, kurioje tobulino gamtos apsaugos profesinius gebėjimus, vadovavimo, projektų valdymo, tarptautinių ryšių aplinkosaugoje įgūdžius. 2018 m. laimėjo Alfredo Toepferio ir Europarkų federacijos įsteigtą gamtos paveldo apsaugos stipendiją, stažavosi Škotijos ir Anglijos saugomose teritorijose.

Nuo 2014 m. iki šiol, dvi kadencijas, VSTT vadovavo miškininkas Albertas Stanislovaitis.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos