Skaityti daugiau
Kodėl verta studijuoti MA?
Manau, magistro studijos tinka visiems, kurie iš savo profesinės veiklos nori daugiau krypties, gylio ir aiškumo. Prieš studijuodama magistrą, savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime jaučiausi taip patogiai, jog man tapo nuobodu. Magistro studijos ne tik praplėtė mano akiratį, suteikė naujų pažinčių, bet ir parodė tolimesnę kryptį, kurios iki tol niekada nemačiau.
Kokias savo savybes ar įgūdžius padėjo atrasti/patobulinti MA studijos?
Duomenų apdorojimo, informacijos atrinkimo ir analizavimo, problemų nagrinėjimo.
Ką parekomenduotumėte žmogui, kuris dvejoja rinktis ar nesirinkti magistro studijas? ir ką būtumėte norėję išgirsti pats, kas padėtų apsispręsti studijuoti?
Viskam savas laikas. Magistro studijos turėtų išplaukti iš gyvenimo konteksto, kai norisi pagilinti profesines žinias, įgyti naujų pažinčių, pajudėti iš vietos, kurti ką nors naujo. Laikydamasi tokios nuostatos baigusi bakalauro studijas neskubėjau ir leidau sau plaukti pasroviui, kol magistro studijos pačios pribręs. Atsitiktinai susipažinusi su savo darbo vadovu itin džiaugiausi, kad leidau gyvenimui nuvesti mane reikiama linkme ir po metų pertraukos kupina naujos energijos kibau į magistro studijas. Pertraukos tarp mokslų laikiausi ir baigusi mokyklą bei bakalauro studijų metu, todėl profesiniame gyvenime nieko nesigailiu, visi sprendimai užtikrinti ir laiko patikrinti. Būsiu sau visados dėkinga už laisvę neskubėti priimant studijų sprendimus.
Ar pavyksta studijas suderinti su darbu? Ar magistro diplomas leidžia jaustis pranašesniu darbo rinkoje?
Studijas su darbu suderinau labai lengvai, nes darbovietė kiek ir ypač dėstytojai labai palankiai ir pagarbiai žvelgė į dirbančius studentus. Magistro diplomas visų pirmiausia suformuoja aukštesnės kvalifikacijos įgūdžius, kurie paskatina didesnį pasitikėjimą savimi ir nukreipia tikslingesne veiklos linkme, o tai atsispindi ir darbo rinkoje.
Kaip darbdavys žiūri į pasirinkimą studijuoti magistrą?
Mano darbovietė mane pažįsta, tad pasakiusi, kad toliau studijuosiu savo aistrą klimato kaitą, gavau gražų palaikymą ir supratingumą. Vadovas net pasisiūlė parašyti rekomendacinį laišką, kad tik viskas pavyktų.