2024.09.19

Minėdami Europos kraštovaizdžio dieną, spalio 20-ąją pasimėgaukime plačiais toliais, o antradienį, 2024 m. spalio 22 d. kviečiame aptarti kraštovaizdžio srities aktualijas: saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre, Antakalnio g. 25, Vilniuje gyvai vyks tarpdisciplininis forumas „Kraštovaizdžio horizontai 2024. Europos kraštovaizdžio konvencija ir Lietuva“. Taip pat bus galimybė stebėti nuotolinę transliaciją.

Skaityti daugiau...

2024.09.18
 
VU CHGF Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja, kraštovaizdžio geografė dr. Giedrė Godienė kalba apie miestų žaliąsias erdves:"ES Biologinės įvairovės strategija ir veiksmų planas iki 2030 m. reikalauja, kad visi Europos miestai su >20 tūkst. gyventojų parengtų ir įgyvendintų miestų žalinimo planus. Akcentuojama, kad svarbu gerinti žaliųjų erdvių jungtis, atsisakyti pesticidų naudojimo, apriboti pernelyg didelį žaliųjų miesto erdvių šienavimą ir kitą biologinei įvairovei žalingą praktiką. 2021 m. Europos Komisija įsteigė ES miestų žalinimo platformą. Vilniaus „Žalioji banga“ prisidėjo ir prie jo laimėto Europos žaliosios sostinės titulo."
Skaityti daugiau...

2024.09.14

2024 m. rugsėjo 9-15 d. doc. dr. Ričardas Skorupskas ir prof. dr. D. Veteikis, atstovaudami VU, (Post)autoritarinių kraštovaizdžių tyrimų centrą, su pranešimu dalyvavo konferencijoje PECSRL 2024 "Permanent European Conferene for the Study of the Rural Landscapes" Borderscapes-past and future. Liublin & Zamość, Lenikijoje, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS).

Skaitykite daugiau čia: https://www.facebook.com/geografijairkrastotvarka/posts/pfbid02XweEmd1heeC3KHdgh5ugk7PAeRRxpn485aarbaMFfnpBcEmF119BdKfyAfBSXAjfl

2024.09.09
VU GI Geografijos ir teritorijų planavimo I k. magistrantai žengia į savo tyrimų lauką - Naująją Vilnią su Socialinių tyrimų metodiką dėstančia prof. dr. Dovile Krupickaite!
 
Kokia turtinga ši teritorija savo gamtine, istorine, funkcine, socialine, estetine įvairove!!! Kiek čia įdomių vietų, kiek fantastiškų galimybių!
 
Skaitykite daugiau čia.

2024.09.08
Kaip miestus formuoja geležinkeliai? Kaip dera civilinės ir militarinės funkcijos miesto audinyje? Kiek svarbios yra gamtinės erdvės, tokios, kaip Panemunės šilas ir kiek gamta yra natūrali net ir saugomose teritorijose kaip Kauno marių regioninis parkas, Jiesios kraštovaizdžio draustinis?
Skaityti daugiau...

2024.09.02

Giedrė mini: „Vilnius turi ne šiaip žalumą“, – sakė geografas prof. Česlovas Kudaba – jis norėjo atkreipti dėmesį į tai, kad kurdami miestą turime atsižvelgti ne tik į augaliją, biologinę įvairovę, bet į visus kraštovaizdžio sluoksnius, suprasti geologinės sandaros, reljefo, paviršiaus ir požemio vandenų bei jų cirkuliacijos, gyvo dirvožemio svarbą miesto funkcionavimui ir miestiečių gyvenimui“, – įsitikinusi kraštovaizdžio geografė."

Skaitykite pilną straipsnį čia.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos