bf85772b afb2 4db5 9ff7 a8a0759a4193

Barbaros Pečenik (Barbara Petchenik – buvusi TKA viceprezidentė, ilgą laiką dirbusi su vaikams skirtais  žemėlapiais) vardo pasaulinis vaikų žemėlapio konkursas pradėtas organizuoti nuo 1993 m. Tarptautinė kartografų asociacija (International Cartographic Association, ICA) vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių, kurios gali dalyvauti konkurse. Kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje.

Nepaprastai džiaugiamės galėdami paskelbti šešis tarptautinio vaikų žemėlapio konkurso nacionalinio etapo laureatus, kurių darbai iškeliavo į pasaulinį konkursą Keiptaune, Pietų Afrikos Respublikoje:

*  Auksė Kučinskaitė, 4 m., „Gėlės žydi Europoje“. L.-d. „Ąžuoliukas“, Kelmė. Pedagogė Roma Kančauskienė.

* Greta Žiliūtė, 5 m., "Žemė karalienė". L.-d. „Eglutė“, Telšiai. Pedagogė Jurgita Nagienė.

* Katalina Demidenko, 6 m., „Tegul visi būna sotūs ir laimingi“. L.-d. "Dobilas", Jonava. Pedagogė Dijana Borisovienė.

* Liepa Jokubaitytė, 11 m., „Žaislų jūra“. Gargždų kultūros centro vaikų dailės studija, Gargždai. Pedagogė Nomeda Jokubauskienė.

* Ieva Sakalauskaitė, 14 m. „Kelionė aplink pasaulį“. Šv, Cecilijos gimnazija, Marijampolė. Pedagogė Skirmantė Makarevičienė.

* Radomir Kliukovski, 12 m. „Lietuva mūsų širdyse“. „Vilties“ specialioji mokykla-daugiafunkcinis centras, Vilnius.

Sveikiname ir linkime sėkmės! Tarptautinio konkurso rezultatus sužinosime rugpjūtį.

Darbai, atrinkti dalyvauti nacionalinėje parodoje, bus eksponuojami Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sodo Muziejaus pastate (Kairėnų 43, Vilnius) 2023 m. birželio mėnesį.

dav

Parodos atidarymo šventė – 2023 m. birželio 3 d. 11 val. Parodos dalyviai ir juos lydintys šeimos nariai bei pedagogai parodos atidarymo dieną kviečiami apsilankyti Botanikos sode nemokamai.