pexels suzy hazelwood 1098515

Pasaulinė geografinių renginių fiesta “Geografijos naktis” šiemet įvyks balandžio 14 d.

Geografiją, geografinius metodus, tyrimus ir geografų veiklas įdomiai atskleidžiančius renginius organizatoriai kviečiami registruoti tarptautiniame tinklalapyje iki vasario 5 d..

 

Registruokite savo iniciatyvą ir būkite pasauliniame renginių žemėlapyje.

 

 

Europos geografinių asociacijų organizacija (EUGEO), Tarptautinė geografų sąjunga (IGU) ir Lietuvos geografų draugija (LGD) kviečia prisijungti prie tarptautinės viešų geografiją populiarinančių renginių platformos “Geografijos naktis” ir 2023 m. balandžio 14 dieną ir visą naktį švęsti geografiją.

Patirkime geografijos naudą, galias, pasaulio pažinimo džiaugsmą konferencijose, diskusijose, debatuose, protmūšiuose, viktorinose, projektuose, parodose, ekskursijose, žygiuose, pokalbiuose! Pristatykime ir komentuokime naujausius gamtinių ir visuomeninių procesų ir fenomenų tendencijas ir jų tyrimus. Žaiskime, vaidinkime, žiūrėkime ir aptarkime filmus, ragaukime, pieškime, fotografuokime, kartografuokime. Tirkime, mąstykime, lyginkime ir dalinkimės savo atradimais! Galimi renginiai ir nuotoliniu būdu, virtualūs turai.

Veikdami drauge galime pajusti bendrystę su daugeliu geografijos srities profesionalų ir entuziastų, o nuotolinės technologijos leis pasižvalgyti po kolegų renginius visame pasaulyje!

 

Visų 2023 m. balandžio 14 d. geografinių renginių skelbimuose turi būti naudojama tarptautinė vizualinė GeoNight atributika. Nors renginiai gali vykti vietos kalba, yra tikimasi, kad renginiai, užregistruoti tarptautinėje platformoje, sukurs numatomo renginio skelbimą, kuriame informacija bus ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis.

 

Tarptautinės Geografijos nakties nacionalinis koordinatorius - Lietuvos geografų draugija.

2023 m. balandžio 14 d. “Geografijos naktis” Lietuvoje vyks 5-ą kartą. 2022 metais balandžio 1 d. per 24 valandas surengta 18 geografijos populiarinimo renginių (iš jų 4 virtualūs), kuriuose įdomiai laiką leido 1178 dalyviai.

 

Prašome užsiregistravusius tarptautinėje platformoje el.p. pranešti:

  • renginio pavadinimą,
  • pradžios laiką ir trukmę
  • vietą ir/arba svetainę (FB įvykį)
  • renginio atvirumą (kokiai auditorijai ir kokia kalba vyks)
  • trumpą aprašymą
  • kontaktinį asmenį ir jo kontaktus

 

Vasario viduryje visų šalių nacionalinės geografų asociacijos turės peržiūrėti savo šalies pasiūlymus ir juos patvirtinti. LGD viešins “Geografijos nakties” Lietuvoje informaciją, praneš apie visus Lietuvoje vyksiančius renginius.

Organizatorius prašome pasirengti pateikti LGD trumpą renginio ataskaitą (dalyvių skaičius, aprašymas/atsiliepimai; 1-3 foto, kurias galima būtų viešinti laisvai), kurią po renginio reikia atsiųsti iki balandžio 21 d..

 

Istorija. “Geografijos naktis” pirmąkart surengta 2016 m. Kroatijoje, Zadaro mieste, o 2017 m. tokią geografinių renginių platformą nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacijos EUGEO pastangomis ši iniciatyva išplito Europoje, o įsijungus Tarptautinei geografų sąjungai IGU - visame pasaulyje.

2022 m. šios akcijos metu pasaulyje vyko daugiau kaip 200 geografijai dedikuotų renginių 31 valstybėje visuose žemynuose.

 

Sužinokite daugiau, raskite aktualią informaciją:

Tarptautinės “Geografijos nakties” platformos oficialus tinklalapis https://www.geonight.net/

Daugiau apie įvykusius ir šių metų “Geografijos nakties” renginius Lietuvoje: www.lgd.lt

Sekite: GeoNight FB ir Lietuvos geografų draugijos FB

 

Apie 2021-ųjų “Geografijos naktį” Lietuvoje.

 

“Lietuva - Nemuno kraštas 2021” žemėlapis - sukurtas 2021 m. “Geografinės nakties” proga.

 

 

Apie 2020-ųjų “Geografijos naktį” Lietuvoje.

 

“Geografinio lango 2020” žemėlapis - sukurtas 2020 m. “Geografinės nakties” proga.

 

 

2019 m. renginių Lietuvoje žemėlapis su iniciatyvų aprašymais.

 

 

Klauskite: dr. Giedrė Godienė, ,

VU CHGF Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytoja,

Nacionalinė geografijos nakties renginių platformos koordinatorė Lietuvoje

 

#GeografijosNaktis

#Geonight2023

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos