povilas vainilavicius

Sveikiname prof. emeritą Povilą Vainilavičių su garbingu 80-uoju jubiliejumi.

Prof. Povilas Vainilavičius Vilniaus universitetą baigė 1965 metais ir visą gyvenimą atidavė chemijai, dirbo profesoriumi, Lietuvos mokslo tarybos Technologijos mokslų komisijos, Lietuvos mokslo ir studijų fondo ekspertu.

Svarbiausi jo darbai – iš pirimidino, ambidentinių anijonų, hidrazino, azolų tyrimo. Paskelbė daugiau kaip 200 publikacijų (107 moksliniai straipsniai), yra 19 išradimų bendraautoris. Be to, su kolegomis parašė vadovėlį aukštųjų mokyklų studentams „Organinė chemija“ (2 d. 1995–99), mokomąją knygą Bioorganinė chemija (2004), buvo vienas Chemijos enciklopedijos (2015) sudarytojų.

Linkime prof. P. Vainilavičiui kuo didžiausios laimės, sveikatos ir stiprybės, ir kad buvę mokiniai bei studentai didžiuodamiesi tęstų profesoriaus darbus.