egle skulsyte

VU Chemijos ir geomokslų fakulteto alumnė Eglė Skulskytė – puikus pavyzdys, kaip studijos gali atverti netikėtas tarptautines karjeros galimybes. Baigusi komunikacijos studijas, 2011 metais Eglė pasirinko geografijos magistrantūrą, traukiama visuomeninės geografijos įdomumo ir pritaikomumo turizmo bei viešojo sektoriaus srityse. Šis pasirinkimas pasiteisino su kaupu. Magistrantūros metu Eglė laimėjo stažuotę Europos kosmoso agentūroje (European Space Agency) Romoje, kur stažavosi beveik pusę metų. Po stažuotės, pasukusi į turizmo sritį, ji tapo licencijuota gide Vatikane, Koliziejuje ir Romos centre, nors licencijų gavimas iš Italijos kultūros ministerijos pareikalavo didelių pastangų. Toliau – interviu su VU alumne.

 

Kas paskatino pasirinkti geografijos studijas Vilniaus universitete, ypač magistrantūros programą?

Aš jau buvau baigusi bakalauro studijas Vilniaus universitete, tačiau kitame – Komunikacijos fakultete. Į geografijos magistrantūrą stojau todėl, kad šios studijos man pasirodė labai įdomios, patrauklios, o visuomeninė geografija mane visada domino. Iškart pagalvojau, kad tai lengvai pritaikomas dalykas tiek turizmo srityje, tiek, galbūt, vėliau dirbant viešajame sektoriuje ir pasukus gamtinės geografijos linkme. Man atrodė, kad vėliau tikrai lengvai rasiu darbą.

Ar galėtumėte trumpai papasakoti apie savo karjeros kelią po studijų Chemijos ir geomokslų fakultete?

Magistro studijų metu laimėjau stažuotę Europos kosmoso agentūroje (European Space Agency) ir išvykau į Romą. Ten, kur yra ta agentūra, stažavausi beveik pusę metų. Na, o paskui pasukau į turizmą ir dabar esu gidė Vatikane, vedu ekskursijas Koliziejuje ir Romos centre. Visiems šiems objektams reikia atskirų licencijų. Visas jas šiaip ne taip gavau – daug durų teko apvaikščioti, kol jas pripažino Italijos kultūros ministerija. Na, ir dabar ten darbuojuosi.

Kaip geografijos magistro laipsnis prisidėjo prie Jūsų karjeros kelio – nuo studijų baigimo iki darbo Romoje?

Galiausiai, manau, kad magistro studijos man tikrai padėjo. Pirmiausia, kai Italijos kultūros ministerija pripažino mano kvalifikaciją, manau, kaip specialistė atrodžiau kur kas tvirtesnė, nes turėjau ir magistro diplomą. Be to, jei ne magistro studijos, tikrai nebūčiau patekusi į Europos kosmoso agentūrą. Vadinasi, jos tikrai padėjo. 

Ką patartumėte dabartiniams ar būsimiems geografijos studentams, norintiems sėkmingai integruotis į tarptautinę darbo rinką?

Na, turbūt dauguma jaunimo dabar jau laisvai kalba angliškai, bet antra užsienio kalba taip pat labai padeda. Jei tik įmanoma, tikrai rekomenduočiau važiuoti pusmečiui į Erasmus ar kokią kitą programą. Tiesiog atsiveria naujos pažintys ir galimybės, o žmogus labai greitai išmoksta prisitaikyti prie naujos aplinkos. 

Jei reikėtų apibendrinti savo nueitą kelią, ar pavadintumėte jį „sėkmės istorija“ ir kodėl?

Gal tai ir nėra sėkmės istorija, aš taip jos neįvardinčiau, bet studijos man atvėrė galimybes dirbti darbą, kurį aš noriu ir labai mėgstu. Į darbą einu su džiaugsmu, o studijuodamas išmoksti greitai atsirinkti informaciją, susirasti savo interesų zonas, dalykus, kurie, tarkim, labiau domina ir traukia. Išmoksti būti lankstus, greitai prisitaikyti – ko iš esmės reikia darbo rinkai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Ir manau, kad studijos tikrai padeda vėliau tas savybes turėti. Tad manau, kad man tai labiausiai ir padėjo.