ljms logo

Pateik savo magistro darbą Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamam konkursui „Geriausias magistro darbas 2024“!

Konkursui gali būti teikiami nuo 2023 rugsėjo 1 d. iki 2024 liepos 31 d. apginti magistro darbai. Laimėtojai bus paskelbti apdovanojimų ceremonijoje, kuri vyks 2024 m. lapkričio mėnesį.

Konkurso metu bus išrinkti septyni geriausi magistro darbai iš gamtos, technologijų, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių, humanitarinių mokslų ir menų sričių.

Konkursui galima siūlyti po vieną kiekvienos srities magistro darbą. Magistro darbas gali būti nominuotas tik toje srityje, kurioje autorius apgynė magistro darbą, neatsižvelgiant į magistro darbo tematiką.

Darbus vertins įvairių Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslininkai, atsižvelgdami į mokslinių tyrimų svarbą, vertę, darbo naujumą, darbo (temos) originalumą, išsamią ir tikslingą literatūros apžvalgą, tyrimo metodų tinkamumą, tyrimų rezultatų kokybę ir išvadų pagrįstumą, darbo apipavidalinimą, atitiktį mokslinių tyrimų etikai.

Norintys dalyvauti konkurse kandidatai, apgynę magistro baigiamąjį darbą Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete 2023–2024 studijų metais, iki birželio 13 d. 14.00 val. VUSIS turi pateikti motyvuotą prašymą bei savo magistro baigiamąjį darbą.

Kandidatų paraiškos bus svarstomos fakulteto taryboje. Atrinkti kandidatai bus informuoti VU el. paštu iki birželio 28 d.

 

Atrinkti kandidatai iki 2024 m. liepos 31 d. turi užpildyti ir el. paštu  pateikti konkurso paraišką bei šiuos priedus:

  • magistro darbą (*.pdf formatu);
  • fakulteto tarybos protokolo išrašą, kuriame pažymima, kad konkursui teikiamas darbas yra siūlomas kaip geriausias vienoje iš šių sričių: gamtos, technologijų, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių, humanitarinių mokslų ir menų.

 

Daugiau informacijos apie konkursą nuostatuose  ir LJMS tinklalapyje.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos