pana3262

Gruodžio 21 d. Vilniaus universitete įvyko iškilmingas kalėdinis vakaras „2023-uosius metus palydint“. Renginyje prisiminti kalendorinių 2023 metų darbai, pagerbti šiais metais pasižymėję universiteto akademinės bendruomenės nariai, skambėjo palinkėjimai artėjantiems naujiesiems metams. Vakaro dalyvius sveikino rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, Senato pirmininkė prof. Eglė Lastauskienė. Renginio metu dviems Chemijos ir geomokslų fakulteto chemikams – prof. Almirai Ramanavičienei ir prof. Aleksejui Žarkovui buvo įteiktos Rektoriaus premijos.

Prof. Almira Ramanavičienė – chemijos krypties mokslininkė, esanti tarp 2 % labiausiai cituojamų mokslininkų pasaulyje. Research.com duomenimis, paskelbtais 2023 m., ji yra geriausių pasaulyje mokslininkų sąraše ir antra pagal mokslinius pasiekimus Lietuvoje (chemija). 2023 metais Almira buvo apdovanota UNESCO-Pusiaujo Gvinėjos tarptautiniu apdovanojimu už tyrimus gyvybės mokslų srityje. Per pastaruosius metus mokslininkė publikavo 16 straipsnių (didžioji dauguma Q1 kvartinės žurnaluose). Vienas iš žurnalų yra 2 -as analizinės chemijos srityje (Chemistry, Analytical 2/86, IF 12,6). Clarivale Analytics WoS duomenų bazėje Prof. A.Ramanavičienės h-index 54, citavimai virš 8000 kartų (be savęs citavimo); Google Scholar: h-index 63 ir citavimas virš 12 800 kartų. Šiais metais buvo laimėtas tarptautinis HORIZON-MSCA projektas, pateikta Lietuvos-Latvijos-Taivano tarptautinio bendradarbiavimo paraiška, ekspertuoti HORIZON-MSCA-2023-PF-01 ir HORIZON-EIC-2021-PATHFINDEROPEN projektai. Prof. Almira Ramanavičienė užsiima plačia mokslo populiarinimo veikla: organizuoja tarptautines konferencijas, rengia informacinius straipsnius, yra žurnalų redakcinių kolegijų narė. Be mokslinio darbo ji taip pat užsiima pedagogine veikla, šiuo metu vadovauja doktorantams (2023 m. 3 doktorantai), dalyvauja daktaro disertacijų gynimo tarybose, stažuojasi užsienio universitetuose, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose.

pana2531

Prof. Aleksej Žarkov atlieka chemijos krypties tyrimus. Per 2023 metus jis publikavo 17 mokslinių straipsnių, kurių dauguma patenka į Q1, Q2 kvartilę, o aukščiausias IF siekia 15,1. Šiais metais su bendraautoriais jis taip pat parengė 2 knygos skyrius bei vieną specialų leidinį, stažavosi užsienio universitetuose, vadovavo 2 doktorantams, recenzavo Lenkijos mokslų tarybos mokslinius projektus, buvo žurnalų redakcinių kolegijų narys, vadovavo tarptautiniams ir nacionaliniams projektams.

pana2423