17155549 0755 4a0a 8091 c599da4ecab0

Balandžio 1-ąją M. K. Čiurlionio gatvė vienai dienai gerokai atgijo: į Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutą atvyko per 1000 mokytojų ir mokinių iš visos Lietuvos, dalyvavusių nacionaliniame Česlovo Kudabos geografijos konkurse.

Iš 241 Lietuvos mokyklos atvykę svečiai ne tik sprendė konkurso užduotis, bet ir dalyvavo ekskursijose Geologijos muziejuje, domėjosi studijomis VU, apžiūrėjo profesoriaus Česlovo Kudabos palikimą: geografijos atlasus bei Geomokslų institute esantį Vilniaus miestą vaizduojantį bareljefą. Dalyvius sveikinusi VU vicerektorė prof. Edita Sužiedelienė teigė esanti apstulbusi, pamačiusi tiek mokinių Geomokslų instituto kiemelyje, ir džiaugėsi, kad konkurso data sutapo su visam universitetui svarbia diena – 444-uoju VU gimtadieniu.

Organizatorių teigimu, nacionalinis Č. Kudabos geografijos konkursas – bene svarbiausias renginys Lietuvoje, skirtas geografija bei geomokslais besidomintiems mokiniams. Konkursą globoja Lietuvos geografų draugija (LGD) ir Vilniaus universiteto Geomokslų institutas. Konkursą organizuoja LGD valdybos patvirtintas organizacinis komitetas, kurį sudaro mokslininkai, aukštųjų mokyklų dėstytojai ir geografijos mokytojai.

Mokytojams skirtų paskaitų metu dr. Giedrė Godienė dalinosi įžvalgomis apie prof. Česlovo Kudabos stilių, įvairiapusę asmenybę ir jos išraišką per rašymą, o dr. Eugenija Rudnickaitė pasakojo apie Lietuvą ir kitas pasaulio šalis aplankiusius svečius iš kosmoso – meteoritus, kurie šiuo metu eksponuojami Geologijos muziejuje.

Nacionalinis mokinių Č. Kudabos geografijos konkursas yra skirtas žymaus Lietuvos geografo profesoriaus Česlovo Kudabos darbų, idėjų ir geografijos mokslo populiarinimui, kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir meilės gimtajam kraštui ugdymui. Prof. Česlovas Kudaba buvo išskirtinis Lietuvos geografas, etnografas ir mokslininkas, kuris yra prisidėjęs prie Lietuvos geografijos raidos ir populiarinimo. Jo tyrimai ir publikacijos apėmė Lietuvos istoriją, kultūrą, gamtą, geografiją ir tautinę tapatybę. Kudaba taip pat yra parašęs daugelį knygų ir straipsnių apie Lietuvos geografiją, kurios iki šiol yra svarbios ir vertingos šiuolaikiniam Lietuvos kultūros ir istorijos supratimui, todėl jo atminimą organizatoriai kasmet pažymi mokinių geografijos konkursu.

7d7740ba 0671 4b3b afe4 ab0996f17356  ba7c92d7 557e 4669 a06c 27d7eaa236b0

a86fd4f5 3722 473d be2a 7a3d561ad50c  31ed3f37 bb40 46d3 9652 e38dad6d28ee