A comet, an asteroid, a meteorite falls to the ground against a starry sky. Attack of the meteorite. Meteor Rain. Kameta tail. End of the world. Astranomy.

2023 metai – jubiliejiniai metai VU geologams: Geologijos ir mineralogijos katedra bei Geologijos muziejus švęs 220 metų, o Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos katedra – 60 metų sukaktis.

Jubiliejinius metus norime švęsti ne vieni. Idėjos esmė: šiais metais organizuosime įvairius renginius, skirtus tiek geologų bendruomenei, tiek visuomenei. Planuojame metus užbaigti moksline – mokslo istorijos konferencija.

ŽEMAITKIEMIO meteoritas Lietuvos teritorijoje nukrito 1933 metų vasario 2 d., todėl KVIEČIAME 2023 m. vasario 2 d. (ketvirtadienį) 14 val. atvykti į Geologijos ir mineralogijos katedros prof. Juozo Dalinkevičiaus vardo auditoriją (225 k.) (M.K.Čiurlionio 21/27, VU Chemijos ir Geomokslų fakultetas, Geomokslų institutas, 2 aukštas).

PROGRAMA:

• Preliudija (auditorijoje)
  • Meteoritų kolekcijos ekspozicija VU Geologijos muziejuje. Čia jūsų lauks ne tik didžiausi rasti Žemaitkiemio, Andrioniškio meteoritų individualūs egzemplioriai, bet ir kitose šalyse kritę meteoritai... Bus ir siurprizų...

Daugiau informacijos čia.

VU Geologijos muziejus