aleksej zarkov 17

2021 m. birželio 22 d. Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidiumas, remdamasis mokslų skyrių ekspertų komisijų LMA Jaunųjų mokslininkų stipendijoms gauti siūlymais, paskyrė 15 stipendijų geriausiems šalies jauniesiems humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos, technologijos ir žemės ūkio mokslo sričių mokslininkams.

LMA nuo 2010 m. kasmet organizuoja LMA Jaunųjų mokslininkų stipendijų konkursą, tuo siekiama skatinti jaunųjų mokslininkų mokslinę kūrybinę veiklą ir konkurenciją, remti talentingų jaunųjų mokslininkų tiriamuosius darbus. Stipendijos skiriamos mokslininkams iki 35 metų amžiaus, įgijusiems daktaro mokslo laipsnį ne anksčiau kaip prieš 5-erius metus ir turintiems Lietuvos Respublikos pilietybę.

2021–2022 m. LMA Jaunųjų mokslininkų stipendija skirta VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto mokslininkui dr. Aleksej Žarkov. Vykdomų tyrimų tema „Pereinamųjų metalų vitlokito sintezė“.

Sveikiname jaunąjį mokslininką ir linkime sėkmės tolimesniuose darbuose!

Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos mokslo akademijos straipsnyje „Lietuvos mokslų akademijos stipendijos – geriausiems jauniesiems mokslininkams“.