4thimerp ispanija 2019

4-ojo suvažiavimo dalyviai MUPA muziejuje Kuemkoje (Ispanija) 2019 metai. (Iš D.Dankinos albumo)

VU Geologijos krypties doktorantai – penktojo tarptautinio paleontologų suvažiavimo („5th International Meeting of Early-stage Researchers in Palaeontology“, IMERP) organizatoriai

2021 metais gegužės 18-21 dienomis vyks penktasis tarptautinis jaunųjų paleontologų suvažiavimas („5th International Meeting of Early-stage Researchers in Palaeontology“, IMERP) online formatu.

Užsiregistravo apie 100 dalyvių iš penkių skirtingų kontinentų, 21 šalies: JAV, Kanados, Brazilijos, Kolumbijos, Argentinos, Jungtinės Karalystės, Alžyro, Prancūzijos, Graikijos, Portugalijos, Vokietijos, Nyderlandų Karalystės, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Serbijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Indijos.

Jaunieji paleontologai gegužės 18 – 21 dienomis pristatys 41 žodinį ir 11 stendinių pranešimų. Pranešimai suskirstyti į keturias pagrindines paleontologines temas, sugrupuotas pagal laikotarpius ir metodines prieigas: kainozojų, mezozojų, paleozojų bei bendrąją paleontologiją. Šiais metais daugiausiai darbų pateikta jauniausios - kainozojaus eros išnykusių pasaulių tyrimams, kurie apima kone visas šios eros epochas: nuo „karštojo pasaulio“- paleoceno ir eoceno - epochos iki šalčio laikotarpių - oligoceno, mioceno, plioceno, pleistoceno ir holoceno. Tematikos labai įvairios – nuo gyvūnų atsiradimo mechanizmų Kambro Evoliucinio Sprogimo metu, iki senovinių Graikijos raganosių tyrimų.

Suvažiavime dalyvaus net keturi kviestiniai profesoriai. Tai: dr. Emily G Mitchell iš Jungtinės Karalystės; dr. Alycia Stigall iš Ohajaus, JAV; dr. Nikita Zelenkov iš Rusijos ir dr. Andrej Spiridonov iš Vilniaus universiteto.

Programą su kviestinių svečių ir dalyvių pranešimų pavadinimais rasite mūsų oficialiame puslapyje https://imerp2021.weebly.com

Organizatoriai šiais metais į IMERP konferencijos programą įterpė dvi naujienas: piešinių konkursą ir protmūšį. Piešinių konkurse gali dalyvauti visi užsiregistravę dalyviai, geriausios trys vietos bus apdovanotos finansiniu čekiu bei sertifikatu.

Pirmosios dienos pabaigoje dalyviai galės atsipalaiduoti nuo mokslinių pranešimų ir dalyvauti paleontologiniame protmūšyje.

Paskutinę suvažiavimo dieną (gegužės 21 d.) dalyviams paruošta trijų serijų virtuali paleontologinė išvyka. Trumpuose filmukuose bus parodyti ir pristatyti gražiausi Lietuvos geologiniai objektai: Karpėnų karjeras, Šaltiškių karjeras, Papartynės atodanga bei Petrašiūnų karjeras.

Pasibaigus suvažiavimui šią išvyką galės pamatyti visi, apsilankę minėtame puslapyje.