35528 1

Šiandien, kovo 3 d., atsisveikiname su mūsų Mokytoju, Draugu, Kolega, Profesoriumi Vytautu Juodkaziu (1928–2021).

Vytautas Juodkazis, profesorius, habilituotas mokslų daktaras, Lietuvos Mokslų Akademijos narys (akademikas) savo mokslinę veiklą pradėjo 1963 m. Geologijos institute, 1964 m. apgynė geologijos - mineralogijos mokslo kandidato disertaciją, dirbo instituto moksliniu sekretoriumi. Sukūrus institute Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos skyrių, tapo jo vadovu. Pagrindinės profesoriaus mokslinių tyrimų kryptys buvo naujų matematinių modeliavimo metodų pritaikymas hidrogeologijoje. Tuo metu Geologijos institute šiame skyriuje kūrėsi jaunas produktyvus mokslinis kolektyvas. Dirbant atliktas Baltijos artezinio baseino gėlo požeminio vandens išteklių vertinimas, jam vadovaujant paruošti Baltijos regiono požeminės hidrosferos suvestiniai hidrogeologiniai žemėlapiai, kurie kartu su kitų krypčių geologiniais žemėlapiais 1984 metais buvo įvertinti  TSRS Valstybine mokslo ir technikos premija. 1981 m. Maskvos universitete prof. V. Juodkazis apgynė geologijos-mineralogijos mokslo daktaro disertaciją. Nuo 1985 iki 2004 m. dirbo Vilniaus universitete profesoriumi. Prof. V. Juodkazis su kitais autoriais už kompleksinį veikalą „Lietuvos geologija“ 1994 m. gavo Lietuvos mokslo premiją.

Profesorius V. Juodkazis sukūrė Baltijos krašto hidrogeologinių tyrimų mokyklą ir buvo šios mokslo krypties pripažintas lyderis. Jis yra monografijų, vadovėlių ir šeimos prisiminimų autorius, išleidęs apie 30 mokslinių knygų.

Profesoriaus mokslinis indėlis lieka mūsų krašto mokslo lobyne.