download

2020 m. lapkričio 3-13 d. VU CHGF GI GKK studentus ir dėstytojus kviečiame klausytis dr. Luiso Inostrozos (Bochumo Rūro Universiteto Geomokslų fakulteto Geografijos instituto (Vokietija)) paskaitų ciklo „Miestų ekosisteminių paslaugų tyrimas ir kartografavimas“. Paskaitose bus pristatomos urbanistinių studijų, miestų analizės, ekosistemų paslaugų temos; pratybų dėka studentai išmoks kartografuoti ir vertinti ekosistemų paslaugas Vilniuje ir Vilniaus rajone.

Dėstytojo iš užsienio nuotolinį vizitą finansuoja Švietimo mainų paramos fondas ir Vilniaus universiteto Studijų tarptautinimo iniciatyvų rėmimo fondas.

Paskaitos, o geografijos ir teritorijų planavimo studijų programos studentams – ir seminarai – vyks nuotoliniu būdu per Zoom platformą.

Pilnas paskaitų ir studentams skirtų seminarų tvarkaraštis, kita informacija –

Dr. Luisas Inostroza yra Bochumo Rūro universiteto (Vokietija) Geografijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas. Analizuodamas socioekologinių sistemų kaitą ir jų sąsajas su ekologinėmis ir ekonominėmis funkcijomis tiek lokaliu, tiek pasauliniu mastu, jis taiko erdvinius kiekybinius metodus, pagrįstus GIS ir nuotoliniais tyrimais. Dr. Inostroza daug dirbo Europoje, Lotynų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje, yra paskelbęs daugiau nei 60 mokslinių publikacijų, virš 40 tarptautinių konferencijų.

Jis yra asocijuotasis žurnalo „Ecosystem Services“ redaktorius, žurnalo „Change and Adaptation in Socio-Ecological Systems (CASES)“ vyriausiasis redaktorius, žurnalo “Landscape and Urban planning” redakcinės kolegijos narys ir daugiau nei 40 indeksuotų mokslo žurnalų recenzentas. „Ecosystem Services Partnership“ (ESP) vykdomojo komiteto narys, Miesto ekologijos draugijos (Society for Urban Ecology – SURE) narys, Europos žemės naudojimo instituto (European Land-use Institute – ELI) narys ir užsakomasis Karališkojo Britų architektų instituto (Royal Institute of British Architects – RIBA) narys. Laisvai kalba penkiomis kalbomis.