aleksej zarkov 17

Grupė iškilių pasaulio mokslininkų 1973 m. įkūrė Pasaulio mokslininkų federaciją (PMF). Šiuo metu organizacija vienija daugiau nei 10 000 mokslininkų iš 110 šalių. Federacija  skatina tarptautinį mokslininkų ir tyrėjų iš viso pasaulio bendradarbiavimą mokslo ir technologijų srityse. Federacija ir jos nariai siekia laisvo keitimosi informacija, kad mokslo pasiekimai būtų prieinami visur ir visiems, ir kad mokslo pažangos vaisiais galėtų naudotis kiekvienas planetos gyventojas.

 

2019 m. Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskelbė konkursą PMF stipendijoms gauti. Stipendijos gali būti skiriamos mokslo ir studijų institucijų mokslų daktarams ir doktorantams, kurie vykdo mokslinį darbą, vadovaujami darbo vadovo – iškilaus šalies mokslininko. Stipendiato mokslinė veikla privalo būti susijusi su viena iš PMF išskirtų 15-os Planetos kritinių sričių ir situacijų: vanduo, dirva, maistas, energija, tarša, plėtros ribos, klimato pokyčiai, globali planetos stebėsena, kovinių raketų paplitimas ir gynyba, mokslas ir technologijos besivystančioms šalims, organų transplantacija, medicina ir biotechnologijos, kultūrinė tarša, apsisaugojimas nuo kosminių objektų ir karinių išteklių konversija.

Šiemet LMA paskirtų ekspertų komisija atrinko dešimt geriausių jaunųjų mokslininkų, kuriems 2020 m. vasario mėnesį Federacija pritarė skirti stipendijas. Pasaulio mokslininkų federacijos Lietuvos nacionalinė stipendija skirta ir VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto asistentui dr. Aleksejui Žarkovui. Nuoširdžiai sveikiname jaunąjį mokslininką ir linkime sėkmės tolimesniuose darbuose!

Plačiau – Lietuvos mokslų akademijos straipsnyje Pasaulio mokslininkų federacijos stipendijos jauniesiems Lietuvos mokslininkams.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos