sveciai is maskvos

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos institute, sausio-vasario mėnesiais lankėsi Rusijos mokslo akademijos Geografijos instituto darbuotojai Ana Rudinskaja (Anna Rudinskaya), Liudmila Lazukova (Lyudmila Lazukova) ir jų vadovas dr. Eugenijus Konstantinovas (dr. Evgeny Konstantinov), kuris institute pristatė pranešimą „New directions of Quaternary studies at the Institute of Geography, Russian Academy of Sciences“.

Geografijos instituto darbuotojos A. Rudinskaja ir L. Lazukova Geologijos institute sudarinėjo išsamius grafikus bei dėmesį skyrė gautų rezultatų aprašymui. Mokslininkai dėkojo koordinatorei dr. Giedrei Vaikutienei už išsamius paiškinimus bei instituto darbuotojams už jų profesionalumą ir greitas įžvalgas.

Paklausti, kokius skirtumus įžvelgė viešėdami Lietuvoje tarp VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Geologijos instituto ir Rusijos mokslo akademijos Geografijos instituto, Geografijos instituto darbuotojai pažymėjo, kad čia darbuotojai yra atviresni, bendruomeniškesni, nes institutas nėra didelis, žmonių srautas yra žymiai mažesnis, nei Rusijos mokslo akademijos Geografijos institute.

Vilniaus miestas svečiams paliko didelį įspūdį. Pasidžiaugta miesto ramybe ir išskirtine architektūra, kurioje susisieja daugelio Europos šalių kultūros tradicijos, o aplinka atvira kitataučiams.