darius juozas jasaitis1

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prof. dr. Darius Juozas Jasaitis universitete dirba jau beveik tris dešimtmečius. Mokslininkas priklauso alumnų draugijai. Šiaulietis pasakoja, kad dar besimokydamas savo gimtojo miesto mokykloje, svajojo tapti teisininku arba mediku, tačiau svajonės keitėsi, o netikėtai atsiradusi galimybė studijuoti chemiją kardinaliai pakeitė likimą.

„Svajojau tapti mediku. Tai anuomet, kaip ir dabar, laikyta prestižine specialybe. Tuo metu, jaunuoliai turėjo dvi pasirinkimo galimybes – studijas aukštojoje mokykloje arba karinę tarnybą svetimoje kariuomenėje. Kadangi buvusioje Sovietų Sąjungoje buvau priskiriamas prie maištaujančiųjų ir mokytis galėjau ne visur kur būčiau norėjęs, pasirinkau tuo metu realiausia atrodžiusią galimybę – chemiją. Chemija buvo vienintelė sritis, į kurią sesers padedamas galėjau įstoti. Pirmą kartą mane išbraukė iš studentų sąrašų už prastus rezultatus, o atlikus karo tarnybą, grįžau ir baigiau bakalauro studijas puikiausiais rezultatais“, – apie karjeros kelio pradžią pasakoja afilijuotasis docentas dr. Darius Juozas Jasaitis.

Pabaigęs chemijos magistrantūros studijas mokslininkas 1970 metais pradėjo dirbti gamykloje Lietuvos buitinė chemija. Čia inžinieriaus pareigas ėjo keturis metus, o vėliau grįžo į VU akademinę bendruomenę tik jau kaip dėstytojas, o ne studentas. Pašnekovas mokslininko kelią pradėjo jau pasiekęs brandą, todėl jo požiūris į studijų procesą buvo ir yra netradicinis.

Nuo 1979 metų universitete dirbantis mokslininkas pasižymi visomis puikaus lektoriaus savybėmis. Jį mylėjo studentai, jam sekėsi perteikti žinias. Sakoma, kad kai mokytojas kuria sėkmės istoriją, laimi mokiniai. Taip nutiko ir šį kartą. Talentingų universiteto dėstytojų dėka, užaugo jauna, entuziastinga, tarptautinį pripažinimą jau pelniusi mokslininkų karta.

Mokslininkas dalyvavo grupės projektuose. Mokslinė tyrimų sritis – zolių–gelių sintezės metodų taikymas įvairioms medžiagoms, pasižyminčiomis optinėmis ir magnetinėmis savybėmis bei medžiagų, kurios gali būti panaudojamos kaulų pakaitalams, tyrimai.

Dr. D. Jasaitis padėdavo stropiai pasiruošti moksleiviams chemijos brandos egzaminams. Patarimų nešykšti ir dabar. Pasak jo, studento sėkmė tiesiogiai priklauso nuo lektoriaus bendravimo formos. Studentas pasitikėti gali tik tuo dėstytoju, kuris bendrauja betarpiškai, neformaliai. Lygiai taip pat yra ir kitose organizacijose, bendruomenėse.  

Jau daugiau nei 40 metų sostinėje gyvenantis šiaulietis nurodo kaip vieną pavyzdžių – užmojį atgaivinti regionus. Pasak pašnekovo, šis tikslas bus sveikintinas, tačiau nesėkmingas iki kol gyventojai netaps bendruomeniški ir su vietos savivalda nepereis į neformalų, betarpišką bendravimą.

„Šiauliuose gyvena daug aktyvių žmonių, tačiau norint, kad miestas taptų regiono centru ir augtų, miestelėnams reikia susivienyti, pasitikėti šalia esančiu žmogumi, priimti jo siūlomas galimybes ir nesipriešinti kardinaliems pokyčiams. Tai, o ne žibantys pažymiai mokykloje garantuos stabilų pagrindą po kojomis ir leis pačiupti visų vaikomą sėkmę“, – sako afilijuotasis docentas dr. Darius Juozas Jasaitis.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos