Edukacinių tyrimų proveržis

 

Pavadinimas Edukacinių tyrimų proveržis
Projekto Nr. 10-044-P-0001
Projekto trukmė 2025 m. balandžio 1 d. – 2029 m. balandžio 1 d.
Projekto vertė 15 231660,52 Eur

 

Programos tikslas – plėtoti edukologijos krypties mokslinius tyrimus ir, dalyvaujant tarptautinėse švietimo ir ugdymo srities tyrimų programose ir projektuose, didinti edukacinių tyrimų kokybę bei tarptautinį bendradarbiavimą.

Lietuvos mokslo taryba programą įgyvendina su 7 partneriais, kurie įgyvendinans 28 edukacinius tyrimus. Daugiausiai jų atliks Vilniaus universitetas (11), Vytauto Didžiojo universitetas (9) ir Kauno technologijos universitetas (3), Mykolo Romerio universitetas (2). Taip pat į projektą įsitraukė Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Klaipėdos universitetas, kurie vykdys po 1 tyrimo projektą.

Tyrimuose daugiausiai bus nagrinėjamas skaitmeninis švietimas ir pedagogų rengimas (7 tyrimai) ir profesinis tobulėjimas (7 tyrimai), taip pat vertinimas ir įtraukusis ugdymas. Tyrimuose taip pat kaip pagrindinė tematika pasirinkta didaktika, mokymosi visą gyvenimą būdai, motyvacija ir plėtra bei ankstyvosios vaikystės pedagogika. Į visas tyrimo grupės įsitraukia nors vieną aukšto lygio dėstytoją, doktorantą ir praktiką – mokytoją.

Vilniaus universitetas iš viso įgyvendins 11 edukacinių tyrimų, kuriuos koordinuos Filosofijos, Matematikos ir informatikos bei Chemijos ir geomokslų fakultetai. Edukacinių tyrimai yra įgyvendinami drauge su kitų Vilniaus universiteto padalinių mokslininkais: Šiaulių akademijos, Medicinos fakulteto, Teisės fakulteto, Gyvybės mokslų centro, Filologijos fakulteto bei Sveikatos ir sporto centro. Kiekviename iš tyrimų taip pat dalyvauja patyrę mokslininkai iš užsienio universitetų ir Lietuvos mokyklų mokytojai.

lmt2025  europossajunga2025

 

 

Eil. Nr.

Edukacinio tyrimo pavadinimas, kodas

Finansavimo šaltinis

Laikotarpis

Edukacinio tyrimo vadovas, kontaktai

1.

Chemijos didaktika: efektyvesnio mokymo tyrimas
Nr. P-EDU-23-10

Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas

2025–2028

prof. Habil. dr. Aivaras Kareiva,