2023.05.102023.05.10 2

Žvilgsniu į Naują Vilnią nuo Rokantiškių piliakalnio Geografijos bakalauro studijų programos trečiakursiai pradėjo 2023 m. gegužės 9 d. vykuią ekskursiją po Vilnių ir jo apylinkes. Prof. dr. Dovilės Krupickaitės vadovaujami susipažino su miesto pakraščiais ir priemiestinėmis gyvenvietėmis, suburbanizacijos tendencijomis bei posovietinio miesto ypatumais

2023.02.21_2.jpgVilniaus universiteto Geomokslų instituto geografų bendruomenė maloniai kviečia paminėti žymaus geografo, 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro atminimą. Nuo profesoriaus gimimo prabėgus 90 metų, ir jau 30 metų - nuo jo mirties, norime grįžti prie Profesoriaus raštų skaitymo. Norime pasidalinti tuo, kaip Profesoriaus asmenybė, idėjos, darbai persmelkia ir kaip tęsasi šiandienos geografų veiklose.

Skaityti daugiau...

Prieš 50 metų 1972 m. Paryžiuje buvo priimta Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencija. Šiuo dokumentu pripažinta, kad:
- pasaulio paveldas yra bendras, visai žmonijai priklausantis palikimas;
- paveldas ne tik kultūros, bet ir gamtos;
- paveldas turi išskirtinę visuotinę vertę, kurios neriboja valstybių sienos. Jis gali būti svarbus visos žmonijos dabarties ir ateities kartoms.

2022.11.28 2

Skaityti daugiau...

Paskaita ne auditorijoje – geriausias būdas pažinti mus supančią aplinką ir kodėl ją saugome. 2022 m. lapkričio 21 d. VU Gyvybės mokslų centro aplinkotyros ir aplinkosaugos bei VU Chemijos ir geomokslų fakulteto geografijos studentai nepabūgę šaltuko kartu su lektore Agne Jasinavičiūte nužygiavo beveik 11 km!
2022.11.21
Skaityti daugiau...

Kviečiame visų studijų pakopų studentus ir neseniai studijas baigusius absolventus* registruoti savo mokslinius pranešimus į „Geografijos žinių savaitės 2022“ Studentų mokslinę konferenciją!

Konferencija vyks 2022 m. lapkričio 18 d. (penktadienis) Vilniaus universiteto Geomokslų institute (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius) ir nuotoliniu būdu.
 
2022.10.07
Skaityti daugiau...

Šių 2022/2023 m. m. rugsėjis geografijos bakalauro 2 k. studentams prabėgo nepastebimai. Studentai per lektorės dr. Viktorijos Baranauskienės „Lietuvos visuomeninės geografijos“ paskaitas ir seminarus žiūrėdami „Nova Lituania“ (rež. K. Kaupinis) filmą, gilinosi ir aptarinėjo K. Pakšto (politinės geografijos ir geopolitikos pradininkas Lietuvoje, Lietuvos geografijos draugijos įkūrėjas) iškeltas idėjas (pvz., „atsarginė“ Lietuva) ir jo indėlį į Lietuvos visuomeninę geografiją, diskutavo apie teritorijos talpumą, difuziją, Lietuvos geopolitinę padėtį ir pan.

2022.10.07

Skaityti daugiau...

2022.09.282022 metų rugsėjo 8 d. Briuselyje, Europos Regionų Komitete projektą BiodiverCities vykdę specialistai iš universitetų, savivaldos institucijų, nevyriausybinių organizacijų susitiko drauge su Europos Komisijos Regionų direktorato ir kitų institucijų atstovais aptarti savo patirtį projekto veiklose ir įžvalgas apie tai, ką ir kaip reikėtų keisti Europinėje politikoje, kad augtų piliečių įsitraukimas sprendžiant savo artimosios aplinkos klausimus, stiprėtų dalyvaujamoji demokratija.

Susitikime dalyvavo šį projektą nuo 2020 metų vykdančios VU geografės dr. Ieva Misiūnė ir dr. Giedrė Godienė ir Pilaitės seniūnijos atstovė Rūta Šarapnickaitė Karčiauskienė.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos