Pasaulyje spartėjant biologinės įvairovės nykimui ir klimato kaitai, didėja ir socialiniai bei ekologiniai iššūkiai. Supratimas apie įvairius žmogaus ir gamtos ryšius visame pasaulyje tampa vis svarbesnis. Tačiau tai, kaip žmonės suvokia, kokia reikšmė teikiama ir kaip vertinama žmogaus ir gamtos sąveika, daugiausia priklauso nuo įvairių disciplinų, teorinių, socialinių ir kultūrinių bei politinių kontekstų. Pripažįstant šias skirtingas pasaulėžiūras ir konceptualius požiūrius, knygoje siekiama padėti geriau suprasti žmogaus ir gamtos sąveikos procesus, pateikiama praktinių pavyzdžių, kaip šią sąveiką galima vertinti įvairiose Europos ir už jos ribų esančiose kraštovaizdžiuose.

2022.07.12

Knygoje pristatomi šeši konceptualūs darbai ir 26 empirinės studijos, kurios įvairiais metodais analizuoja žmogaus ir gamtos santykius. Tai apima supratimą, kaip žmonės gamtai priskiria vertybes, aptaria žmogaus ir gamtos sąveiką, pateikia pavyzdžių, kaip šios vertybės ir sąveika gali būti sistemiškai vertinami skirtinguose kraštovaizdžiuose įvairiose pasaulio šalyse.

Skaityti daugiau...

2022-ieji Lietuvoje paskelbti jaunimo ir savanorystės metais, taip skatinant atsigręžti į jaunų žmonių užimtumo problemas. Skirtingų šalies regionų demografiniai rodikliai signalizuoja apie skirtingus sunkumus, su kuriais susiduria įvairiose savivaldybėse gyvenantys jaunuoliai. Tam, kad padėtų juos spręsti, Vilniaus universiteto (VU) geografai kartu su VšĮ „Ne imti, bet duoti“ parengė žemėlapį, padėsiantį plėtoti savarankiškas jaunų žmonių veiklas visoje Lietuvoje.

jaunimas 2021 2022

Skaityti daugiau...

Tarptautinė geografinė sąjunga (IGU) jau išreiškė savo griežtą prieštaravimą Rusijos ginkluotųjų pajėgų invazijai į Ukrainą, nepriklausomą suverenią valstybę (žr.: https://igu-online.org/declaration-by-the-international-geographical-union-on-the-ukraine-crisis/). Visgi karinio puolimo eskalacija ir kylanti humanitarinė krizė reikalauja tolesnio mūsų atsako. 

2022.03.11

Skaityti daugiau...

2022.02.07

Pasaulinė geografinių renginių fiesta „Geografijos naktis“ šiemet įvyks balandžio 1 dieną.

Geografiją, geografinius metodus, tyrimus ir geografų veiklas įdomiai atskleidžiančius renginius organizatoriai kviečiami registruoti tarptautiniame tinklalapyje iki vasario 21 dienos!

Registruokite savo iniciatyvą ir būkite pasauliniame renginių žemėlapyje:

https://www.geonight.net/propose-an-event-for-the-2022-geonight-edition/?fbclid=IwAR123tnK3JDZ7DJO4WP4HCFra4YdC8lS3nFm5t4tIbYpgH848aKm9CNvePg

Skaityti daugiau...

balaurantai
Jau 6-eri metai kai lekt. dokt. Agnė Jasinavičiūtė dėsto Vilniaus universitete Saugomų teritorijų dalyką. Gal karantinas daro savo, kai praėjusį rudenį paskaitos vyko tik nuotoliniu, todėl šiemet norisi, kad gyvos paskaitos būtų kuo įvairesnės. Todėl tęsiant #paskaitaneauditorijoje su 4 kurso geografijos studentais dėstytoja apsilankė Pavilnių Ir Verkių Regioninių Parkų Direkcijoje. Verkių regioninis parkas – unikalus savitu kultūros paveldu (ypač Verkių rūmų architektūrinis ansamblis) ir gamtos vertybėmis. Pavilnių regioninis parkas – mažiausias valstybinis parkas Lietuvoje, bet kartu ir vienintelis, kuriame ledynmetis suformavo tokias įspūdingas reljefo formas (erozinius raguvynus)! Šis parkas išsiskiria kultūros paveldu – Rokantiškių piliakalnis, Markučių dvaro sodyba, Kučkuriškių popieriaus fabrikas, technikos paminklas – Tuputiškių serpantinas. Dėkojame Tadui Stankevičiui ir Pranciškui Maigiui už įkvepiančius pasakojimus apie darbą saugomose teritorijose, kuris suteikia nematerialų pasididžiavimo jausmą! :)

2021.12.07

Išleistas naujausias leidinys „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“, kurį inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Tai jau 4-asis šios temos leidinys. Knyga dedikuota nacionaliniams parkams, kurie šiais metais mini 30-ąsias steigimo metines, taip pat leidinyje pristatomos Čepkelių, Kamanų, Viešvilės gamtinių rezervatų bei Žuvinto biosferos rezervato vertybės.

Skaityti daugiau...

Š. m. gruodžio 10 d. 13 val. nusimato dar viena šventė geografams ir ne tik - doktorantė Simona Balčaitė gins visuomeninės geografijos daktaro disertaciją "Uždaros gyvenvietės Lietuvoje: teritorinės integracijos problema" sociologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Gynimas vyks VU Filosofijos fakulteto 201 auditorijoje (Universiteto g. 7, LT-01513, Vilnius)

2021.12.02

Disertacija rengta 2015 – 2021 metais Vilniaus universitete.

Mokslinė vadovė – prof. dr. Dovilė Krupickaitė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, sociologija – S 005).

 

Skaityti daugiau...

Jungtinės Vilniaus Universiteto Geografijos bakalauro II ir III kurso, bei Meteorologijos ir hidrologijos bakalauro III kurso studentų pajėgos, vadovaujamos doc. dr. Ričardo Skorupsko ir doc. dr. Gintauto Stankūnavičiaus, rugsėjo 30 – spalio 8 dienomis, Rekreacijos ir Turizmo tolimosios praktikos metu šturmavo Ukrainoje, Lenkijoje ir Slovakijoje besidriekiančių Karpatų gražiausius tiek gamtinius, tiek urbanistinius kampelius.

Tolimoji praktika Ukraina 2021 3

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos