Nauja galimybė 2023 m. (ir vėliau) studijas mūsų Universitete pradėjusiems bakalauro ar vientisųjų studijų programų studentams.

Individualiosios studijos – nuo antrojo semestro arba vėliau studentų laisvai pasirenkama studijų dalis, kurią gali sudaryti pagrindinės studijų krypties, kitų studijų krypčių dalykai, gretutinės studijos, skirtos įgyti papildomų kompetencijų, 20+ užsienio kalbų, bendrųjų universitetinių studijų dalykai, tarpkryptiniai dalykai.

Savarankiškai pasirinkti studijuojamus dalykus studentai galės tiek savo fakultete, tiek kituose Vilniaus universiteto akademiniuose padaliniuose. Individualiosioms studijoms (priklausomai nuo studijuojamos studijų programos) bus galima skirti iki 60 kreditų, t. y. pasirinkti maždaug ketvirtadalį studijų programos dalykų.

 

jjj

UNIKALUMAS

  • Tai – atsakas sparčiai besikeičiančiam dabarties pasauliui ir darbo rinkai plačiąja prasme, kai niekas negali žinoti, kokių kompetencijų reikės ateityje. Ši nauja galimybė mūsų Universitete atliepia tiek plataus tarpdiscipliniškumo, tiek gilaus specifinės srities išmanymo poreikį.
  • Tai – pasiūlymas ir tiems, kurie dar nėra iki galo apsisprendę arba jiems patinka kelios kryptys, kurias norėtų išbandyti studijose. Individualiosios studijos suteiks galimybę įgauti platesnį išsilavinimą, ugdyti bendrąsias kompetencijas, ateityje palengvins sprendimą renkantis magistrantūros studijas ir planuojant savo individualią karjerą.
  • Kita vertus, aiškiai apsisprendusiems atveriami pasirinkimai leis tik labiau tikslingai gilinti savo studijų krypties dalykines kompetencijas.

PASIRINKIMAS

  • Pasirinkti dalį studijų individualiai, priklausomai nuo savo studijų programos, studentai galės nuo antrojo ir vėlesnių studijų semestrų. Tolesnius sprendimus dėl individualiųjų studijų dalykų reikės priimti palaipsniui, kadangi pasirinkimai bus paskirstyti per visą studijų laikotarpį.
  • Rekomenduojama rinktis studijų dalykus pagal savo domėjimosi sritis, interesus ir galimybes, numatomą ir norimą karjeros kelią, o Universitetas bus pasirengęs padėti tuos kokybiškus ir tikslingus pasirinkimus įgyvendinti informuodamas ir konsultuodamas studentus.

ATSAKOMYBĖ

  • Kartu su pasirinkimo laisve ateina ne tik didesnė galimybė pačiam susikurti „savo“ studijų programą, bet ir didesnė atsakomybė dėl jos kokybės.
  • Tad kiekvienas studentas turės ir pats domėtis įvairiais pasirinkimo keliais, dalyvauti renginiuose, taip pat skaityti suteiktą metodinę informaciją, pasinaudoti galimybėmis gauti konsultacijas akademiniais ir karjeros pasirinkimo klausimais.
  • Labai svarbus aspektas – tvarkaraščiai. Kiekvienas pats turės pasirinkti, sekti ir užsitikrinti, kad jo pasirenkami dalykai nesidubliuos su pagrindinių / privalomų programai studijų dalykų tvarkaraščiu. Jei dubliuojasi, norimą pasirenkamąjį dalyką reikėtų rinktis kitame semestre arba pagrindinį studijų dalyką lankyti su kita akademine grupe (jei yra galimybė).
  • Rekomenduojama ir atsakingai vertinti savo turimas žinias, gebėjimus. Vienus dalykus studijuoti galės visi pasirinkusieji, kitiems reikės įrodyti pasirengimą pagal nustatytus išankstinius reikalavimus.

 

beige brown minimalist jewelry brand fashion facebook cover

 

KONSULTACIJOS

Lapkričio 15 d. 16.00 val. kviečiame dalyvauti seminare „Individualiosios studijos: kaip išsirinkti?“ (VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), A119 seminarų kambaryje). Daugiau informacijos apie seminarą galite rasti čia.

Lapkričio 17 d. 13.00 val. kviečiame dalyvauti susitikime su CHGF Geomokslų instituto prodekane bei akademinėmis konsultantėmis "CHGF Geomokslų instituto individualiųjų studijų dalykai" (214 aud., Čiurlionio g. 21).

Lapkričio 24 d. 12.00 val. kviečiame dalyvauti susitikime su CHGF Chemijos instituto prodekane bei akademinėmis konsultantėmis "CHGF Chemijos instituto individualiųjų studijų dalykai" (141 aud., Naugarduko g. 24).

 

Daugiau informacijos

 

CHEMIJOS IR GEOMOKSLŲ FAKULTETO PROGRAMŲ STUDENTAMS SIŪLOMI INDIVIDUALIEJI DALYKAI

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos