90150001 850x491 642x410

Maloniai kviečiame Jus prisijungti prie 2024 m. gegužės mėnesio ISGS eSeminaro, kurį gegužės 23 d., ketvirtadienį, skaitys profesorius Aivaras Kareiva.

Sluoksniuotieji dvigubi hidroksidai: Dvigubi hidroksidiniai vandeniliai: Sol-Gel sintezė, charakterizavimas ir taikymas.

Aivaras Kareiva, Chemijos ir geomokslų fakultetas, Vilniaus universitetas, Lietuva.

Daugiasluoksniai dvigubi hidroksidai (LDH), hidrotalcito tipo junginiai arba anijoniniai moliai - tai pavadinimai, kuriais paprastai apibūdinama sluoksniuotų medžiagų klasė, pagrįsta brucito (Mg(OH)2) kristaline struktūra, kurios bendroji cheminė formulė yra [MII1-xMIIIx(OH)2]x+ (Am-)x/m]-nH2O. LDH struktūrą sudaro teigiamai įkrauti metalo hidroksido sluoksniai [MII1-xMIIIx(OH)2]x+ ir neigiamai įkrauti anijonai tarpsluoksninėje erdvėje. Paprastai tarpsluoksninėje erdvėje taip pat yra H2O molekulių.

Keičiant katijonų arba anijonų pobūdį, galima susintetinti daug LDH. Todėl galima gauti naujų medžiagų, pasižyminčių specifinėmis savybėmis. Visiems skirtingos cheminės sudėties LDH būdingi bendri bruožai: sluoksniuotoji struktūra ir mišrių metalų oksidų susidarymas po terminio apdorojimo. Be to, bendras LDH bruožas yra ir galimas mišrių metalų oksidų pertvarkymas į sluoksniuotą struktūrą (LDH) naudojant skirtingas vandenines terpes („atminties efektas“). Paprastai LDH bandinių paviršius sudarytas iš aglomeruotų mažų plokštelių dalelių.

Apie profesoriaus mokslinius tyrimus, indėlį į bendruomenę ir įdomų karjeros kelią rašyta 2021 m. lapkričio mėnesio ISGS naujienlaiškio numeryje, kurį galite rasti čia: https://www.isgs.org/events/isgs-eseminar-may-2024/

Seminaro data: 2024 m. gegužės 23 d., ketvirtadienis

Laikas:

09:00 - JAV (rytinė pakrantė)

10:00 - Argentina ir Brazilija (San Paulas)

12:00 - UTC

13:00 - Portugalija, Jungtinė Karalystė

14:00 - Vidurio Europa, Švedija, Norvegija

15:00 - Rumunija, Izraelis, Rytų Europa, Ukraina

20:00 - Kinija, Singapūras, Malaizija

21:00 - Japonija, Korėja

222:00 - Australija (rytinė pakrantė)