mmm

Nuo ateinančios savaitės Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete lankysis prof. dr. Leonidas Vasylechko iš Lvovo politechnikos nacionalinio universiteto (Ukraina).

1988 m. Lvovo valstybiniame universitete baigęs chemijos srities „Radioelektroninių medžiagų mokslo“ specialybę, SRC „Carat“ medžiagų tyrimų ir plėtros institute (Lvovas, Ukraina) L. Vasylechko pradėjo dirbti inžinieriumi, vėliau - mokslo darbuotoju bei vyresniuoju mokslo darbuotoju.

Nuo 1999 m. iki dabar Lvovo politechnikos universitete Leonidas Vasylechko eina Puslaidininkių elektronikos katedros vyriausiojo mokslo darbuotojo ir profesoriaus pareigas.

1991 m. Ivano Franko Lvovo valstybiniame universitete neorganinės chemijos srityje pagal disertaciją „Fazinės pusiausvyros ir kristalų struktūros junginiuose RE-Ni-Ga sistemose“ L. Vasylechko įgyja daktaro laipsnį.

2005 m. tame pačiame universitete Leonidas apsigina „Kristalų chemija ir fazių perėjimai perovskito struktūros retųjų žemių elementų kompleksiniuose oksiduose“ disertaciją ir įgyja mokslų daktaro laipsnį.

1999–2017 m. L. Vasylechko laimi „Max-Planck biofizikinės chemijos instituto” (Drezdenas, Vokietija) stipendiją ir dirba jame kaip kviestinis mokslininkas.

1999–2016 m. jam vadovaujant buvo įgyvendinta daugiau nei 20 mokslinių projektų įvairiose laboratorijose: ESRF (Grenoblyje), HASYLAB @ DESY (Hamburgas) ir Alboje (Barselonoje).

Nuo 2001 m. profesorius prisijungia prie Tarptautinio difrakcijos duomenų centro (ICDD) paramos programos, kuria siekiama sukurti naujus eksperimentinių miltelių difrakcijos modelius, susijusius su kompleksiniais oksidais ir intermetaliais. Nuo to laiko jis prisidėjo prie daugiau nei 760-ies aukščiausios kokybės modelių sukūrimo.

2019 m. prof. dr. Leonidas Vasylechko laimi ICDD apdovanojimą už milžinišką indėlį į kietų medžiagų charakterizaciją bei aukštos kokybės etaloninių duomenų, skirtų miltelių difrakcijos rinkmenai, tobulinimą.

Prof. dr. Leonidas Vasylechko yra daugiau kaip 150-ies straipsnių, vieno knygos skyriaus ir 22 patentų autorius.

Lapkričio 13 d. 16:00 - 17:00 val. Neorganinės chemijos auditorijoje (NChA) profesorius skaitys pranešimą "Lattice instability and phase transitions in complex oxide and intermetallic materials probed by in situ X-ray synchrotron and neutron powder diffraction".

Lapkričio 20 d. 16:00 - 18:00 val. NChA vyks profesoriaus organizuojamos dirbtuvės "In situ temperature dependent X-ray synchrotron and neutron powder diffraction and high pressure diffraction".

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Paskutinę lapkričio savaitę (25-29 d.) Chemijos ir geomokslų fakultete svečiuosis ir žymaus chemiko Kazio Daukšo vaikaitė, chemijos mokslų daktarė Vita Daukšaitė. Iš Makso Delbriuko molekulinės medicinos centro (Vokietija) atvykstanti mokslininkė fakulteto bendruomenei skaitys „Emerging therapeutic agents and therapies” paskaitas. Sekite informaciją, apie šį vizitą išsamiau informuosime šiek tiek vėliau.