2024.05.01

Skaitykite interviu su Vilniaus universiteto Geomokslų instituto mokslininke, piliečių mokslo praktike dr. Giedre Godiene: Kaip pasitelkiant piliečių mokslo akcijas galima surinkti didelės apimties vertingus duomenis apie Lietuvos kraštovaizdį.

VU biblioteka pristato 2024 m. balandžio mėnesio „Mokslo atviruką“ – atvirojo mokslo naujienlaiškį besidomintiems mokslo naujovėmis.

2024 metai – pirmieji Vilniaus universiteto narystės Europos piliečių mokslo asociacijoje (angl. European Citizen Science Association, ECSA) metai. Pirmą kartą Universitete šį įvykį pažymime švęsdami balandžio mėnesį kaip Pasaulinį piliečių mokslo mėnesį. Šį mėnesį įvairios tarptautinės piliečių mokslo idėjų sklaida užsiimančios organizacijos kviečia į paskaitas, seminarus, konferencijas apie visuomenės įtrauktį į mokslinių tyrimų procesą.