Vilniaus universiteto Geomokslų institute pradėtas Lietuvos mokslų tarybos finansuojamas podoktorantūros stažuotės projektas „Atplaišinių srovių identifikavimas ir kartografavimas Lietuvos Baltijos jūros priekrantėje remiantis optiniu palydoviniu nuotoliniu stebėjimu“ (Nr. S-PD-86-24) (mokslininkė stažuotoja dr. Rasa Janušaitė, projekto vadovas doc. dr. Laurynas Jukna).

2024.04.25

Projekto tikslas – sukurti efektyvią sistemą, skirtą nuotoliniam atplaišinių srovių susidarymo rizikos ir saugumo paplūdimiuose kartografavimui ilguose kranto ruožuose, remiantis sėklių ragų ir įlankų sistemomis, identifikuotomis panaudojant optinį palydovinį nuotolinį stebėjimą ir mašininio mokymo metodus.

2024.04.25 42024.04.25 3

Remiantis šio projekto tikslais, mokslininkė stažuotoja dr. Rasa Janušaitė kovo 18–22 d. dalyvavo penktą kartą „Baltic Earth“ organizuotoje tarpdisciplininėje žiemos mokykloje „Žemės sistemos mokslai Baltijos jūros regionui“, surengtoje Lenkijos mokslų akademijos Okeanologijos institute, Sopote.  Savaitės trukmės mokymų seriją vedė skirtingų gamtos mokslų krypčių mokslininkai, vykdantys tyrimus Baltijos jūros regione.

2024.04.25 2

Mokymuose dalyvavo per 50 ankstyvosios karjeros tyrėjų iš Lenkijos, Lietuvos, Estijos bei Švedijos. Specialios sesijos metu mokymų dalyviai turėjo galimybę pristatyti savo atliekamus tyrimus. Jos metu Rasa Janušaitė pristatė pranešimą „Optinė ir akustinė priekrantės sėklių nuotolinė stebėsena Lietuvos Baltijos jūros priekrantėje“. Mokymų metu dalyviai praplėtė savo žinių akiratį apie klimato, ekologinius, geocheminius, geomorfologinius bei okeanografinius procesus Baltijos jūros regione, pasidalijo savo atliekamų tyrimų patirtimi ir mezgė ryšius, siekiant tolesnio mokslinio bendradarbiavimo.