NAUJIENA*!
Nuo 2017-ųjų metų rugsėjo 1 dienos Vilniaus universitete pradedama vykdyti nauja bakalauro studijų programą

„Kartografija ir geografinės informacijos sistemos“.

1 3

 

Kodėl kartografija?

Šiuo metu tai vienintelė Lietuvoje studijų programa, orientuota į geografinės informacijos visapusišką naudojimą, ypač reiškinių teritorinių ypatumų analizę ir jos rezultatų taikymą strateginiams sprendimams priimti. Kartografija – taikomojo pobūdžio mokslas, todėl studijų programos tikslas – išugdyti būsimų specialistų darbo įgūdžius, bet ir suteikti kuo daugiau praktinių žinių, kurios padedančių rasti įdomų darbą.
Kartografija – labai plati pažinimo šaka, kurioje kiekvienas ras vietą savo pomėgių įprasminimui ir gebės kurti efektingus kartografinius kūrinius.

 

Mitas: Kartografijos studijos yra labai sunkios...

1 1

 

Tikrovė: Kartografinės žinios ir GIS valdymo praktiniai įgūdžiai padeda studijose, tačiau visko galima išmokti studijų metu.

1 2

 

Siekdami konkurencinio pranašumo, Lietuvos verslininkai taiko aukštąsias ir modernias technologijas, todėl informacinės technologijos būtinos šiais laikais norint rasti perspektyvų darbą. Kartografijos srities specialistai šiandien paklausūs ir lengvai susiranda darbą (ir ne tik Lietuvoje), beje, gerai apmokamą.

Karjeros galimybės
Kaip visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, kartografija (GIS technologijų pagrindu) yra viena perspektyviausių specialybių.

1 4

 

Pagrindinės kartografų darbo sritys:
Gamyba – įgytos kartografinio dizaino ir kompiuterinės grafikos technologijų žinios labai praverčia Interneto ir spaudos dizaino, leidybos bei informacinių sistemų projektavimo srityse.
Administravimas ir valdymas – studijų metu daug dėmesio skiriama sudėtingų ir kompleksiškų projektų valdymui bei probleminių sričių analizės metodų įsisavinimui, todėl kartografijos studijas baigę studentai sėkmingai įsidarbina valdžios ir savivaldos įstaigose ar vadybininkais privačiose įmonėse.