studentu praktika saltiskiu molio karjeras

Studentų praktika Šaltiškių molio karjere. Nuotrauka iš Chemijos ir geomokslų fakulteto archyvo.

„…Bet kuris žmogus gali būti geologas. Kad ir kiek patyręs, kad ir kiek išsilavinęs būtumėte, niekada neleiskite išblėsti žavėjimuisi savo mokslu. Visada dalyvaukite lauko darbuose (ekspedicijose), nes prisiminimai apie net prasčiausias nakvynės vietas ar prasčiausią maistą dienos pabaigoje šildys vėlesniais metais. Visada sustokite paplūdimyje, ant skardžio, upės kranto ar kitame kraštovaizdyje – net jeigu stabtelėsite penkioms minutėms ir įsižiūrėsite, galite padaryti netikėtų atradimų net purve ant jūsų kojų, akmenyje jūsų rankoje ar kraštovaizdyje prieš jus. Naudokitės internetu, būkite godus jo. Jame saugomi didžiuliai informacijos turtai, kurie prieinami jums. Draugystės, prasidėjusios studijų metais, trunka visą gyvenimą. Ir tai tik vienas apdovanojimas iš daugelio. Bet kuris žmogus gali būti geologas, bet labiausiai pasisekė tiems, kurie pasirinko šią profesiją. Gėrėkitės uolienomis.“ Šie Mančesterio universiteto geologo profesoriaus Paulo Goodricho žodžiai labai taikliai charakterizuoja vis labiau populiarėjantį geologijos mokslą. Jame susipina mokslas ir menas, aštrūs pojūčiai, ekstremalūs išbandymai ir tyrinėjimų azartas, naujosios technologijos ir gili senovė.

Platesnę informaciją apie Geologijos mokslą galite rasti paspaudę nuorodą arba internetiniame VU ChGF Geologijos ir mineralogijos katedros puslapyje.