why should one do a phd

Visus, įstojusius į doktorantūros studijas 2017 metais, kviečiame spalio 19 d. 15 val. atvykti į VU Gyvybės mokslų centro (Saulėtekio al. 7) 401 auditoriją.

Susitikime, kuriame dalyvaus mokslo prorektorius prof. Rimantas Jankauskas ir Mokslo ir inovacijų departamento Doktorantūros ir podoktorantūros skyriaus vadovė dr. Virginija Uksienė, bus aptariami bendri doktorantūros studijų klausimai.

Vėliau mintimis apie tai, kokia turėtų būti „gera“ daktaro disertacija, pasidalins Gyvybės mokslų centro direktorius dr. Gintaras Valinčius ir Filologijos fakulteto doc. Jurgis Pakerys.

Po susitikimo bus galimybė apžiūrėti Gyvybės mokslų centrą. Susitikimo dalyvius prašome registruotis. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Mokslo ir inovacijų departamento Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius

 

istock 000057762982 maza

Kviečiame aktyvius Vilniaus universiteto studentus iki spalio 25 d. teikti paraiškas vienkartinėms tikslinėms stipendijoms už pasiekimus mokslo, sporto, kultūros ir visuomeninės veiklos srityse gauti.

Studentas, norintis gauti stipendiją, turi pateikti prašymą Universiteto Studijų informacinėje sistemoje.  Kartu su prašymu pateikiami šie dokumentai:

•         vykdomos mokslinės veiklos aprašymas  ir dokumentai, įrodantys pasiekimus mokslinėje veikloje (publikuotų ar priimtų publikuoti straipsnių kopijos, projektiniai darbai ir kt.), jei prašymas teikiamas už mokslinę veiklą, atitinkamo kamieninio akademinio padalinio rekomendacija (neprivaloma);

•         vykdomos sportinės veiklos aprašymas ir dokumentai, įrodantys sporto pasiekimus, jei prašymas teikiamas už pasiekimus sportinėje veikloje, Sveikatos ir sporto centro rekomendacija (neprivaloma);

•         vykdomos kultūrinės veiklos aprašymas ir dokumentai, įrodantys kultūrinę veiklą, jei prašymas teikiamas už pasiekimus kultūros veikloje, Kultūros centro rekomendacija (neprivaloma);

•         vykdomos visuomeninės veiklos aprašymas ir dokumentai įrodantys pasiekimus visuomeninėje veikloje, jei prašymas teikiamas už visuomeninę veiklą, atitinkamo kamieninio akademinio padalinio ar įstaigos, kurioje studentas vykdo visuomeninę veiklą, vadovo rekomendacija (neprivaloma).

 

Bendrą vykdomos veiklos aprašymo formą galite rasti čia: https://www.vu.lt/site_files/SD/Studentams/SP/FP/Pavyzdine-vykdomos-veiklos-aprasymo-lentele.docx. Vienkartinės tikslinės stipendijos dydis yra nuo 1 BSI  iki 15 BSI (šiuo metu 1 BSI lygus 38 Eur). Skiriant vienkartinę tikslinę stipendiją, pirmenybė teikiama studentams, kurie atstovauja Universitetui ir garsina Universiteto vardą.

 

Daugiau informacijos apie vienkartines tikslines stipendijas rasite Vilniaus universiteto stipendijų nuostatuose https://www.vu.lt/site_files/SD/VU-STIPENDIJU-NUOSTATAI-2017-03-17.pdf.

 

Kontaktinis asmuo pasiteiravimui: Finansinės paramos studentams koordinatorė Jurgita Alonderytė-Venckienė tel. (8 5) 219 3235.

virtualimuge site images thumb medium200 150

Šių metų spalio 24–30 dienomis vyks antroji Baltijos šalių Virtualioji karjeros mugė! Mugės metu galėsite susipažinti su Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonėmis iš skirtingų veiklos sričių.

Čia Jūs rasite daug naujos, niekur iki šiol neskelbtos informacijos apie įmones iš darbdavio pusės. Sužinosite kokios motyvacinės sistemos taikomos įmonių darbuotojams motyvuoti, kokiuose renginiuose dalyvauja, kokias šventes švenčia, susipažinsite su vidine įmonių darbo kultūra, pamatysite darbo vietas ir kt.

Jei kada galvoje sukosi mintis apie galimybę gyvai pabendrauti su Jūsų svajonių darbą siūlančios įmonės atstovu, mugės metu turėsite puikią progą šias mintis realizuoti. Aplankykite dominančios įmonės stendą ir pakalbinkite atstovus Jums rūpimais klausimais. Norite sužinoti, ar Jūsų kvalifikacija tinkama siūlomai darbo pozicijai užimti? Klauskite. Domina, kokias karjeros galimybes siūlo? Išsiaiškinkite. Svarbiausia nesivaržykite – įmonių atstovai skiria savo laiką Jums! Bendraukite rašydami online žinutes arba pasinaudodami video skambučio funkcija.

Planuojantiems karjerą ar tiesiog besidomintiems situacija darbo rinkoje puiki proga susipažinti su naujausiais darbo pasiūlymais įvairiausiose veiklos srityse. Virtualiosios karjeros mugės metu turėsite puikią progą tiesiogiai kandidatuoti į trokštamas darbo vietas, o ateities darbdaviai tuo tarpu galės kandidatus rinktis ne tik iš sausų gyvenimo aprašymų, bet ir iš gyvo pokalbio. Laikas sužavėti!

Ir tai yra NEMOKAMA. Norint apsilankyti Karjeros mugėje nereikia niekur vykti, nebūtina lygintis švarko ir laukti eilėse. Pakanka prieigos prie internetinio ryšio ir išmaniojo įrenginio rankose. Naršykite Virtualioje karjeros mugėje be jokių apribojimų. Dabar minutės laisvo laiko gali būti išnaudotas efektyviau: susipažink su įmonėmis iš arčiau, atsirink tinkamiausius darbo pasiūlymus, bendrauk ir diskutuok pokalbių svetainėse, lankykis nuotraukų galerijose ir stebėk webinar‘us, kandidatuok.

Susidomėjai? Tai pasižymėk savo kalendoriuje – spalio 24 d. startuojame! Nori gauti priminimą – registruokis ir gauk naujausią informaciją.

Tavo dėmesio lauks:

Runway Kaunas, UAB 

Danske Bank A/S Lietuvos filialas 

Felit, UAB (IKEA Lietuva) 

Žemaitijos prienas, ABŽemaitijos prienas, AB 

Mars Lietuva, UAB 

Grigeo, AB 

Tele2, UAB 

Headex, UAB 

Barclays Group Operations Limited Lietuvos filialas   

Projektas. Keisk žaidimo taisykles 

Festo, UAB 

KPMG Baltics, UAB 

Blue Bridge, UAB 

Lietuvos energija, UAB 

G4S Lietuva, UAB 

Western Union Processing Lithuania, UAB 

Magnus Logistics, UAB

klim

Kviečiame VU Chemijos ir geomokslų  fakulteto studentus iki š. m. spalio 9 d. teikti prašymus Gražinos Romualdos Klimavičius vardinei stipendijai laimėti.

STIPENDIJOS NUOSTATAI

Stipendija bus skiriama pažangiems Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto antrosios pakopos pirmo kurso studentams, baigusiems pirmąją pakopą Vilniaus universiteto Chemijos fakultete ir studijuojantiems Chemijos fakulteto chemijos ir nanomedžiagų chemijos programose.

Studentai, norintys gauti stipendiją, turi pateikti motyvuotą prašymą skirti stipendiją, bakalauro baigiamojo darbo vadovo ar padalinio, kuriame buvo atliktas baigiamasis darbas, vadovo rekomendaciją bei pasiekimus akademinėje ir (ar) mokslinėje veikloje įrodančius dokumentus.

Prašymus priima ir su stipendijos teikimu susijusiais klausimais konsultuoja Chemijos fakulteto dekanato studijų koordinatorė Giedrė Nenartavičienė tel. (8 5) 219 3104, el. paštas

 

baff

Baltic-American Freedom Foundation

Programa suteiks puikias galimybes atlikti profesinius interesus atitinkančias stažuotes įvairose JAV įmonėse, kompanijose ar organizacijose. Programos dalyviams suteikiamos iki 30,000 JAV dolerių per metus stipendijos, kurios sirtos padengti apgyvendinimo, maisto bei transporto išlaidas stažuotės metu.

Per šešerius Baltijos-Amerikos Laisvės fondo veiklos metus šia unikalia galimybe jau pasinaudojo daugiau nei 80 studentų ir absolventų iš įvairiausių Lietuvos aukštųjų mokyklų. Ši programa – tai puiki galimybė įgyti profesinės patirties, išplėsti pažinčių ratą, susipažinti su JAV kultūra ir gyvenimo būdu.

Paraiškos priimamos iki spalio 30 d. Daugiau informacijos apie programą ir konkurso sąlygas rasite: http://www.balticamericanfreedomfoundation.org/internship/

baff2

 

 

Nuo šių metų šiek tiek keičiasi CHGF Chemijos instituto doktorantų kasmetinių atestacijų tvarka. Doktorantai savo pasiekimus už einamuosius doktorantūros metus pristatys visiems instituto bendruomenės nariams.

Pasikeitusios atestacijos tvarkos tikslas – suteikti galimybę doktorantams tobulinti savo pristatymo įgūdžius, pristatyti atliktus mokslinius tyrimus platesnei auditorijai bei gauti grįžtamąjį ryšį iš savo kolegų bei fakulteto mokslininkų.

Jei įdomu, kokie moksliniai tyrimai atliekami mūsų institute, ką už laboratorijos durų veikia chemikai doktorantai, ateikite pasiklausyti!

Pristatymai vyks:

Už I doktorantūros metus – 2017-09-19 (antradienis), 12.00-14.00, KDA; Už II doktorantūros metus – 2017-09-19 (antradienis), 14.00-17.00, KDA; Už III doktorantūros metus – 2017-09-22 (penktadienis), 12.00-15.00, NChA; Už IV doktorantūros metus – 2017-09-22 (penktadienis), 15.00-17.00, NChA.

Atestacijoms doktorantai paruoš 5-7 min. prezentaciją apie per ataskaitinius metus savo išlaikytus egzaminus, atliktus tyrimus, dalyvavimą konferencijose/stažuotėse/mokymuose, publikacijas ir planą ateinantiems mokslo metams.

Kviečiame dalyvauti!

gi 110604 nimble schedule

 

2017-09-11 atnaujintas Chemijos instituto Rudens semestro paskaitų tvarkaraštis, jį

rasite TVARKARAŠČIŲ skiltyje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9407639888 071bd7a7df o1 642x336

Kviečiame registruotis iki rugsėjo 24 d. 24.00 val. Rudens semestro universitetų sąrašą rasite čia. Apsispręsti, kokią aukštąją mokyklą išsirinkti, gali padėti užsienio universiteto skelbiama informacija atvykstantiems studentams bei jau dalyvavusiųjų mainuose studentų atsiliepimai.

Daugiau informacijos apie ERASMUS+ programą ieškokite Vilniaus universiteto tarptautinių ryšių skyriaus interneto svetainėje. Iškilus klausimams galite kreiptis į ERASMUS+ studentų koordinatorę Agnę Jacynaitę, tel. (8 5) 219 3215, (bendra informacija, dokumentacija, registracijos anketos pildymas) ir fakultetų mainų koordinatorius (akademiniai klausimai: šalies, universiteto pasirinkimas).

img 2 20a597c0 4298 4361 93e6 337ec3637ca2

Vilniaus universiteto studentai gali papildomai studijuoti pasirinktą užsienio kalbą ir taip plėsti savo universitete kaupiamų žinių bagažą.

 

Studijuoti užsienio kalbas siūlo:

• Filologijos fakultetas (estų, lenkų, lotynų, naująją graikų, rusų, slovėnų, turkų, vengrų kalbas);

• Užsienio kalbų institutas (italų, ispanų, prancūzų, vokiečių, rusų, norvegų, rumunų kalbas).

Registruotis į šiuos kalbų mokymus galima nuo 2017 m. rugsėjo 4 d. iki rugsėjo 17 d. (imtinai) Vilniaus universiteto studijų informacinėje sistemoje (skiltyje „Kita užsienio kalba"). Informaciją apie galimus kalbų mokymosi lygius ir tvarkaraščius galite rasti Vilniaus universiteto studijų informacinėje sistemoje.

Vilniaus universitetas dalį užsienio kalbos (kuri studijuojama papildomai, kaip ne studijų programos dalykas) mokymosi kainos kompensuoja, todėl Vilniaus universiteto studentams vieno semestro kaina yra tik 55 Eur.

Informacija apie išklausytus ne studijų programos (užsienio kalbos) dalykus yra įtraukiama į diplomo priedėlį ir, jeigu reikalinga, išduodama pažyma. Kviečiame pasinaudoti šia galimybe.

Savo užsienio kalbos lygį galite pasitikrinti atlikdami kalbos lygio nustatymo testą Vilniaus universiteto virtualioje mokymosi aplinkoje (VMA): https://moodle.esec.vu.lt/course/view.php?id=25315. Pažymime, jog norint prisijungti prie VMA turite būti užsiregistravę Vilniaus universiteto e.tapatybių valdymo sistemoje (https://idm.vu.lt/).

1393274482 follow laws grab customers attention

2017 m. rugsėjo 4 d. (pirmadienį) 8:00-10:00 val. nevyks Neorganinės chemijos rinktinių skyrių pratybos I kurso Chemijos programos magistrantams.

2017 m. rugsėjo 7 d. (ketvirtadienį) 8:00-12:00 val. nevyks paskaita „Kietafazės reakcijos“ Chemijos ir Nanomedžiagų chemijos programos II kurso magistrantams.