Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto dekane penkerių metų kadencijai 2017 m. balandžio 26 d. išrinkta prof. (HP) dr. Aldona Beganskienė, kuri nuo 2016 m. lapkričio 14 d. buvo l. e. dekano pareigas. Slaptu balsavimu dekane išrinko fakulteto taryba ir teiks skirti Rektoriui.

aldona beganskiene e1466964385964

Prof. (HP) dr. Aldona Beganskienė gimė 1961 m. rugpjūčio 7 d.

1979 m. baigė Vilniaus 43 mokyklą;

1984 m. baigė Vilniaus universitetą;

1993 m. apgynė chemijos daktaro disertaciją „Naujų skystakristalių junginių, turinčių halogeno atomą alifatinėje grandinėje, sintezė ir tyrimas“;

2007 m. atliko habilitacijos procedūrą.

Profesorė stažavosi:

2000 m. Rice universitete (JAV);

2002 m. Saarbriukeno Universitete (Vokietija);

2004-2005 m. Mičigano technologijos universitete (JAV);

2006 m. Tiubingeno universitete (Vokietija).

Prof. (HP) dr. A. Beganskienė dirba profesore VU Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos institute, yra zolių-gelių chemijos mokslinės grupės narė. Mokslinio darbo sritis – neorganinė chemija, nanodarinių, optinių medžiagų sintezė ir tyrimas. Profesorė skaito Neorganinė biochemijos ir Neorganinė ir bioneorganinės chemijos kursus.

Chemijos ir geomokslų fakulteto taryba patvirtino naujos administracijos sudėtį:

Chemijos instituto direktorius – prof. habil. dr. Aivaras Kareiva;

Geomokslų instituto direktorius – prof. dr. Egidijus Rimkus;

Prodekanas studijoms – doc. dr. Ramūnas Skaudžius.

Nauja administracija savo darbą pradės nuo š. m. gegužės 15 d.

Sveikiname ir linkime sėkmės darbuose!