kovo 11 news

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė kovo 11 d. 16 val. kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Jame skambės specialiai šiai šventei parengta VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Koncerte laukiami VU studentai ir alumnai, miestiečiai ir miesto svečiai. Šiame renginyje bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas – labiausiai Lietuvos valstybei 2016 m. nusipelnęs asmuo ar organizacija.

VU TSPMI iniciatyva apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš VU TSPMI atstovų sudaryta komisija. Šiais metais tai bus jau trečiasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, jo metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta.

Koncerto pradžia 16 val., durys atsidaro 15.30 val. Renginio trukmė 1 val. 20 min. Įėjimas nemokamas. 

Renginio muzikinę dalį sudarys specialiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei parengta VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ programa. Orkestras, gyvuojantis jau daugiau nei 50 metų, savo pasirodymais papuošia VU ir Vilniaus mieste organizuojamus kultūrinius renginius. Jau ne vienerius metus orkestro muzika skamba atidarant vasaros sezoną Kairėnų botanikos sode, orkestras nuolat dalyvauja pučiamųjų orkestrų festivaliuose Trakuose, Druskininkuose, Birštone, Vilniuje, Dainų šventėse. „Oktava“ yra nuolatinis Baltijos šalių studentų šventės „Gaudeamus“ dalyvis, o Kovo 11-osios proga su džiaugsmu dovanos miestui ir universiteto bendruomenei savo šventinę programą.

Renginį ves Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidų vedėja ir VU alumnė Živilė Kropaitė.