Nuo kovo 1 dienos Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete (VU CHGF) vyksta jaunųjų chemikų edukaciniai užsiėmimai, skirti 11 – 18 metų moksleiviams.

Cheminių laboratorijų įrengimas yra brangus. Norint atlikti praktinius darbus reikia reagentų ir įrangos. Dėl finansų trūkumo, kokybiškus laboratorinius darbus galima atlikti vos keliose Lietuvos mokyklose. Kitose – su chemijos mokslu moksleiviai supažindinami tik teoriškai.

Todėl tikimasi, kad instituto organizuojami edukaciniai užsiėmimai padės ne tik populiarinti mokslą, bet ir moksleiviams įgyti praktinių darbo laboratorijoje įgūdžių.

CHGF studijų prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius pastebi, kad mokiniams šie edukaciniai užsiėmimai yra puiki proga ne tik apsilankyti profesonaliai įkurtose laboratorijose bei atlikti praktines veiklas, bet ir susipažinti su Vilniaus universiteto bendruomene.

„Chemijos institutas yra atviras. Džiaugiamės galėdami dalintis patirtimi bei sudominti įvairaus amžiaus mokinius mokslu. Edukaciniai užsiėmimai padės paįvairinti ugdymo procesą mokiniams, ir pagelbės mokytojams atlikti praktines veiklas, kurios mokykloje sunkiai įgyvendinamos dėl techninio personalo ar įrangos trūkumo“, – sako dr. R. Skaudžius.

CHGF Chemijos instituto vyresnysis specialistas Vytautas Kavaliauskas sako, kad chemija – praktinis mokslas. Jis įtraukia ir jį perprasti galima tik atliekant laboratorinius darbus. „Galbūt šios pamokos padės mokiniams atrasti savo pašaukimą ir sudomins chemijos mokslu“, – klausia V. Kavaliauskas.

Laboratoriniai darbai parengti taip, kad moksleiviai galėtų susipažinti su analizės metodais ir atlikti jiems pavestas užduotis, o darbo procesas būtų smagus ir įdomus.

Moksleiviai kviečiami registruotis į užsiėmimus pagal amžiaus grupę, t.y. 11–14 metų ir 15–18 metų. Registruotis į edukacinius užsiėmimus galima el. paštu: .