Aprašymas

JUSTINAS BESUSPARIS gins mokslo disertaciją „Krūties vėžio proliferacinio aktyvumo ir jo heterogeniškumo nustatymas skaitmeninės imunohistochemijos metodais” biomedicinos mokslų srities medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2014–2018 metais Valstybiniame Patologijos Centre, Vilniaus universiteto, Santaros klinikų filiale.

Mokslinius tyrimus rėmė Lietuvos mokslo taryba (doktorantūra buvo finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis), 2017 metais buvo gauta stipendija už akademinius pasiekimus.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Arvydas Laurinavičius (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B).

Disertacijos gynimo sudėtis:

prof. dr. Jolanta Gulbinovič – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B),

prof. dr. Tomas Poškus (Vilniaus universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B),

prof. habil. dr. Dalia Pangonytė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B),

dr. Juozas Gordevičius (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09P),

dr. Darren Trenor (Lidso universitetas, Didžioji Britanija, biomedicinos mokslai, medicina – 06B).

Disertaciją galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Organizuoja Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius
Vieta Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Konferencijų salėje (Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius)
Kontaktai Vida Dubonienė
Pradžia 2018-12-07 09:00
Pabaiga 2018-12-07
Tipas Disertacijos gynimas
Aprašymas 2018 m. gruodžio 7 d. kviečiame specialistus, tyrėjus, tėvus ir visus besidominčius į baigiamąją konferenciją „Šiuolaikinės informacinės technologijos ir vaikų sveikata“. Konferencija skirta pristatyti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ rėmuose vykdyto projekto (GER-006/2017) rezultatus.Konferencija vyks Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5). Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau pageidaujantiems gauti dalyvio pažymėjimą kaina yra 5 Eur (mokama iš anksto pavedimu į nurodytą sąskaitą registruojantis).Daugiau informacijos apie projektą: www.mediavaikai.lt
Organizuoja Psichologijos institutas
Vieta Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salė (Saulėtekio al. 5)
Kontaktai Ilona Laurinaitytė
Pradžia 2018-12-07 09:00
Pabaiga 2018-12-07 14:00
Tipas Konferencija
Papildoma informacja Konferencijos programa ir registracija
Aprašymas Lietuvos kariuomenė šiais metais mini savo atkūrimo šimtmetį. Siekdama paminėti šią Lietuvos nepriklausomybei saugoti skirtos organizacijos sukaktį, VU biblioteka lapkričio 28 d. P. Smuglevičiaus salėje visuomenei pristato parodą „Už tėvynę, už Laisvę“ ir kviečia į atidarymo renginį.Lietuvos kariuomenės šimtmečiui skirta paroda aprėpia Lietuvos kariuomenės istoriją nuo XIII a. iki šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės susikūrimo. Renginio atidarymo metu bibliotekos svečiams bus ne tik pristatyta paroda, bet taip pat visi norintys bus kviečiami peržiūrėti trumpo metražo filmą „Leitis“ ir paklausyti karo istoriko mjr. Gintauto Jakšto pasakojimo apie Lietuvos karo tradicijų tąsą.Kariuomenei skirtoje parodoje eksponuojami net 133 Vilniaus universiteto bibliotekoje saugomi dokumentai: knygos, rankraščiai ir grafikos kūriniai, vienaip ar kitaip susiję su LDK kariuomene ir jos karvedžiais, neatsiejant su mūsų kariuomenės žygdarbiais susijusių dokumentų nuo to meto Europos karo teorijos, taktikos, ginkluotės ar įtvirtinimų bei mūšių planavimo istorijos. Didžioji dalis eksponatų – knygų atrinkta iš buvusios senosios Vilniaus akademijos bibliotekos kolekcijos. Šiame fonde saugomi Europoje garsių karo teoretikų, inžinierių ir istorikų veikalai, iš kurių patirties ir idėjų sėmėsi tokie Vilniaus akademijos auklėtiniai, kaip raketinės artilerijos Europoje pradininkas, 1632–1634 m. Smolensko kampanijos, taip pat ir daugelio kitų XVII a. karinių konfliktų dalyvis Kazimieras Semenavičius.Parodoje pristatoma daug unikalių eksponatų, kurie dėl savo ypatingos vertės yra eksponuojami pirmą kartą. Vienas tokių – seniausia spausdinta knyga šiuo metu esanti Vilniaus universiteto bibliotekoje – tai 1472 metais Veronoje išspausdintas ypatingu puošnumu išsiskiriantis inkunabulas – italų inžinieriaus Roberto Valturijo veikalas „Apie karybą“. Yra žinoma, kad būtent šiuo ypač gausiai tiksliomis techninėmis iliustracijomis praturtintu R. Valturijo veikalu savo karinėse kampanijose rėmėsi tuometinės Europos valstybių valdovai, karvedžiai ir inžinieriai.Parodos eksponatus labai pagyvins šiuolaikinės Lietuvos kariuomenės nuotraukos, kurias maloniai sutiko atrinkti ir leido eksponuoti Lietuvos Krašto apsaugos ministerija. Parodos lankytojui bus įdomu pamatyti sugretintus vaizdus: šalia senovės kario ar anų laikų karinės technikos įrenginio graviūrų – šiuolaikinės modernios Lietuvos kariuomenės nuotraukas.Parodos atidarymo renginys vyks lapkričio 28 d. 16 val., VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3). Paroda veiks iki 2019 m. balandžio mėn.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU biblioteka, P. Smuglevičiaus salė (Universiteto g. 3)
Kontaktai Ramunė Gedvilaitė
Pradžia 2018-11-28 16:00
Pabaiga 2019-03-30 18:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Konferencijos programa ir registracija
Aprašymas Paroda demonstruojama VU Filologijos fakulteto Rašytojų menėje (Domus Philologiae II aukštas, Universiteto g. 5, Vilnius). Fotografijų paroda „Kai Tiislär: Žiupsnelis Vengrijos“ yra rengiama kartu su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministerija, Vengrijos ambasada Vilniuje, Balassi institutu ir Lietuvos Stepono Batono vengrų kultūros draugija. Paroda bus demonstruojama iki sausio 15 d.
Organizuoja Filologijos fakultetas
Vieta VU Filologijos fakulteto Rašytojų menė
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2018-11-22 15:00
Pabaiga 2019-01-15 17:00
Tipas Paroda
Aprašymas Parodos organizatoriai – Prahos miesto muziejus, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, Lietuvos Čekijos draugija, Vilniaus universiteto biblioteka.Parodoje „Jono Basanavičiaus Praha“ pristatomos Prahos miesto muziejaus archyve esančios fotografijos, vaizduojančios XIX–XX a. sandūroje sparčiai besivysčiusią Prahą, kurioje gyveno, kurią matė ir kuri įkvėpė Lietuvos tautinės kultūros kūrėją Joną Basanavičių.Apie parodos sumanymą, jos koncepciją ir kūrimą papasakos parodos autorius, Prahos miesto muziejaus vyr. muziejininkas Jindřich Čeladín, o apie J. Basanavičių Prahoje parodos lankytojus supažindins VU doc. dr. Eligijus Raila.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Galerija (III a.)
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2018-11-22 15:30
Pabaiga 2018-12-30
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos