Sniadeckis vokas_intranet.jpg

 

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto profesoriaus habil. dr. Aivaro Kareivos iniciatyva šių metų gegužės 18 d. Lietuvos paštas į apyvartą išleido Andriaus Sniadeckio 250-osioms gimimo metinėms skirtą pašto ženklą.

Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė pasakoja, kad naująjį pašto ženklą sukūrė Lietuvos dailininkas Tomas Dragūnas. Pašto ženkle naudojamas A. Sniadeckio portretas, 1815 m. pieštas dailininko ir pedagogo Jono Rustemo. Šiuo metu paveikslas yra eksponuojamas Varšuvos karališkosios pilies muziejuje, tad Lietuvos paštas turėjo išsipirkti leidimą šio paveikslo fragmentą vaizduoti pašto ženkle.

Sniadeckis pasto zenklas

„A. Sniadeckis – Vilniaus universiteto profesorius, chemikas, su kuriuo Lietuvoje siejama chemijos dėstymo ir biochemijos mokslo pradžia. Tai buvo itin išsilavinęs žmogus, gerbiamas akademinės bendruomenės ir mėgstamas studentų. 1800 m. jis parašė pirmąjį Lietuvoje chemijos vadovėlį, buvo vienas iš chemijos lenkiškosios terminologijos kūrėjų. Jo darbas „Organinių būtybių teorija“ buvo vienas pirmųjų biologijos ir biochemijos vadovėlių pasaulyje, jis išverstas į prancūzų ir vokiečių kalbas“, – primena V. Budrienė. Šiais metais vadovėlis buvo išleistas anglų ir lietuvių kalbomis.

Kartu su pašto ženklu, skirtu A. Sniadeckio 250-osioms gimimo metinėms paminėti, buvo išleistas ir pirmosios dienos vokas. Pristatomo pašto ženklo nominalas – 0,97 euro. Pašto ženklas bus išleistas 20 tūkst. egzempliorių tiražu. Šiam nusipelniusiam mokslininkui pašto ženklai Lietuvoje išleisti pirmą kartą.

Lietuvos pašto iliustracijos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos