eva foto

Gegužės 22 d. Chemijos ir geomokslų fakulteto Kazio Daukšo auditorijoje vyko mokslinis seminaras, kuriame pranešimą „Lanthanides for Next-Generation Bioprobes and Energy Converters" skaitė dr. Eva Hemmer iš Otavos universiteto (Kanada).

Otavos universitete mokslininkė bakalauro ir magistro studentams dėsto net keturis kursus: įvadą į medžiagų struktūrą ir ryšius, aprašomąją neorganinę chemiją, išplėstinės charakteristikos metodus medžiagotyroje ir katalizėje bei išplėstinę neorganinę chemiją. Na, o į mūsų fakultetą E. Hemmer atvyko mokyti magistro studentų, kuriems, drauge su prof. Simu Šakirzanovu skaito „Lanthanide-based Materials for Theranostic Applications“ paskaitas.

Gegužės 29 d. 14 val. Chemijos ir geomokslų fakulteto Taikomosios chemijos auditorijoje (TChA-117) bus galima sudalyvauti dr. Evos Hemmer vedamose dirbtuvėse, kurių tema: „Light-Matter-Interactions and what we can learn from them about a material“. „Kai šviesa sąveikauja su medžiaga, mes galime sužinoti apie tos medžiagos struktūrinę, morfologinę ir cheminę sudėtį. Šiuo atveju, šviesą reikėtų suvokti ne tik kaip matomą spektrą, bet ir platesniame kontekste – kaip ultravioletinius, rentgeno spindulius ir netgi elektronus.“ – sako mokslininkė.

Tyrime bus naudojamos šios technikos:

• Sužadinimo ir absorbavimo spektroskopija
  • Fotoliuminescencinė spektroskopija