namo9xuo

 

 

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tęsdama ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais, kviečia Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro ir Chemijos ir goemokslų fakulteto bakalauro 2-3 kurso studentus Bendrovėje rengti pirmosios (bakalauro) studijų pakopos baigiamuosius darbus.

 

Geriausiems studentams, kurie 2018-2019 mokslo metais baigiamuosius studijų darbus rengs Bendrovėje, bus skirtos vardinės „Thermo Fisher Scientific“ stipendijos.

 

Bakalauro studijų studentams skiriamos stipendijos dydis yra 964 Eur, magistro – 1772 Eur (visiems mokslo metams). Stipendija bus mokama lygiomis dalimis kas mėnesį. Paskyrus stipendiją, jos gavėjas nepraras galimybės gauti valstybės ar kitokias stipendijas.

 

Konkurso sąlygos ir temos antros pakopos (magistro) studijų 1 kurso studentams bus paskelbtos 2018 m. vasarą.

 

Paraiškas bakalauro 2-3 kurso studentai turi pateikti el. paštu iki 2018 m. birželio 8 d. imtinai.

 

Studentai turi pristatyti šiuos dokumentus:

 

  1. gyvenimo aprašymą (CV);

  2. motyvacinį laišką. Jame studentai turi nurodyti baigiamojo darbo, kurį norėtų rengti UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tyrimų kryptis. Visos siūlomos kryptys yra skelbiamos stipendijos skyrimo 2018-2019 mokslo metams stipendijos konkurso sąlygose

  3. pažymą apie baigtų semestrų mokymosi vidurkį, pasirašytą fakulteto (padalinio) vadovo;

  4. valstybinių brandos egzaminų rezultatus ir trumpą studento kitų studijų pasiekimų ir papildomos veiklos charakteristiką (dalyvavimas mokslinėse olimpiadose ir pan., jei yra);

  5. praktikos, baigiamojo darbo ar darbovietės vadovo rekomendacija būtų pranašumas.

 

Dokumentus prašome siųsti VU Studentų akademinių reikalų skyriui (el. paštu  ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ (el. paštu ), el. laiško pavadinime nurodydami: Paraiška „Thermo Fisher Scientific“ stipendijai gauti.

 

Iškilus klausimams, prašome kreiptis į UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ atstovus Kristiną Pocę: elektroniniu paštu kristina.poce@thermofisher.com, telefonu +37069979843 arba į Lolitą Zaliauskienę: elektroniniu paštu , telefonu 852591184.

 

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ stipendijos konkurso sąlygos


   

 

clp18 facebook

Kviečiame studentus, dėstytojus, tyrėjus ir kitus entuziastus dalyvauti konkurse ClimateLaunchpad! Tai didžiausias pasaulyje švariųjų technologijų (cleantech) verslo idėjų konkursas, vykstantis net 35 šalyse. Turintiems minčių, kaip sustabdyti klimato kaitą, ir pasiryžusiems paversti jas sėkmingu verslu, šis konkursas gali tapti tiesioginiu bilietu į pasaulinę šlovę. Laukiamos idėjos, susijusios su atsinaujinančia energija, natūralių išteklių tausojimu, ekologiniais pokyčiais, efektyviu būdu sumažinti oro ar vandens taršą, teigiamais pokyčiais maisto grandinėje ir pan. - galimybės beribės, svarbiausia, kad tai vienu ar kitu būdu paliestų klimato kaitą. Konkurse gali dalyvauti studentai, startuoliai, mokslininkai, tyrėjai ar entuziastai - bet kas, turintis “žalių” idėjų ir norintis jas realizuoti.

 

Pernai norą dalyvauti programoje išreiškė net 1000 komandų iš viso pasaulio! Kaip sekasi lietuviams? Pastaruosius du metus lietuvių komandos pateko tarp 15 geriausių įdėjų pasaulyje. Viena iš jų - pripažinta geriausia idėja "tvarios gamybos grandinės” kategorijoje. Šiemet - jūsų eilė! Registracija atvira iki gegužės 31 d. Registracijos forma: http://climatelaunchpad.org/application-form/ 

 

logo 2018

Vokietijos aplinkosaugos fondas (DBU) - vienas didžiausių Europos fondų, remiantis projektus, skirtus aplinkosaugos technologijų vystymui, moksliniams tyrimams, gamtos ir kultūrinių vertybių išsaugojimui.

1250 eurų per mėn. stipendija suteikiama 6-12 mėnesių stažuotei Vokietijos mokslinių tyrimų centruose, universitetuose, pramonės įmonėse, ministerijose, įstaigose bei nevyriausybinėse organizacijose.

DBU laukia paraiškų iš gamtos mokslo specialistų, inžinierių, ekonomistų, teisininkų ir visų tų, kurie yra susiję su gamtos ir aplinkos apsauga jų gimtosiose šalyse arba Europos Sąjungoje.

Konkurso sąlygos: https://www.studinfo.lt/stipendijos/dbu.

 

 

Stipendijos skiriamos mokslininkams, mokslo laipsnį įgijusiems ne anksčiau kaip prieš 5-erius metus (į šį laikotarpį neįskaitomos vaiko priežiūros atostogos), jų vykdomiems aktualiems moksliniams tyrimams remti. Kandidatai stipendijai gauti turi turėti mokslo daktaro laipsnį. Kandidatus stipendijai gauti teikia mokslo ir studijų institucijos bei organizacijos. Savo kandidatūras gali iškelti ir patys mokslininkai. Paraiškos priimamos 2018 m. gegužės 10 d. – birželio 10 d. Išsami informacija:  LMA jaunųjų mokslininkų stipendijų konkursas.

 

mgmf

 

Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas kartu su studentų atstovybe „FUMSA”   kviečia matematikos, fizikos, chemijos bei biologijos mokslų studentus viešinti savo tiriamuosius ar baigiamuosius mokslinius darbus tarptautinėje konferencijoje „Matematika ir gamtos mokslai: teorija ir taikymas“. Renginys orientuotas į norinčius dalyvauti universitetų, kolegijų atstovus, taip pat  ir svečius iš užsienio valstybių, siekiančius atskleisti savo žinias, interesus ar ieškančius pasisemti naujų idėjų.

Pasinaudok šia puikia galimybe ir pristatyk savo darbą dideliai auditorijai susidomėjusių žmonių.

Registruokis jau dabar, nes registracijos pabaiga kovo 23 d.

Konferencija vyks 2018m. balandžio 19 dieną 10val., KTU mokslo, studijų ir verslo centre - „Santakos“ slėnio 2-oje salėje (K. Baršausko g. 59, Kaunas).

Daugiau informacijos ir registracijos formą rasite: https://mgmkonf.ktu.edu Visus dalyviams keliami reikalavimai išdėstyti skiltyse „Reikalavimai dalyviams“ bei „Konferencijos medžiaga“.

 

 

skirmante butkute2

Kviečiame dalyvauti Skirmantės Butkutės disertacijos  „Naujų liuminescencinių medžiagų sintezė ir apibūdinimas: tipiniai oksidiniai fosforai ir galimos inertinės matricos“ gynime, kuris vyks kovo 9 dieną 14 val. Chemijos instituto Neorganinės chemijos katedros auditorijoje.

 „Naujų liuminescencinių medžiagų sintezė ir apibūdinimas: tipiniai oksidiniai fosforai ir galimos inertinės matricos“

27750647 2083688388569233 3125603453736621343 n  cache 1000x563 size16x9 5a841d6d340b4 canva photo editor

Minėdamos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija ir progimnazija trečiadienį sukūrė tiltą su kosmosu. Lietuvos moksleiviai užmezgė tiesioginį ryšį su Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautu.

Dr. Simonas Kareiva Chemijos insitute apgynė disertaciją tema "Cheminė informatika skenuojančioje elektroninėje mikroskopijoje: pažangaus duomenų apdorojimo modelio kūrimas ir taikymas" (vadovas CHGF Chemijos instituto doc. dr. S. Šakirzanovas)

Tiesioginio pokalbio su astronautu vaizdo įrašas

Šiuo metu kosminėje stotyje dirba 54-oji ekspedicija. Naudodami savo sukonstruotą techniką, abiejų mokyklų mokiniai 14.00 val. prasidėjusiame renginyje susisiekė su NASA astronautu amerikiečiu Josephu Michaeliu Acaba. Moksleiviai domėjosi, ar J. M. Acaba gali matyti Lietuvą iš TKS, į kurią planetą jis norėtų nuskristi, jei galėtų. Taip pat pagal kurią laiko juostą TKS astronautai švenčia Naujuosius metus ir kt. Greitai keisdamiesi vietomis moksleiviai astronautui uždavė 20 klausimų. Sulaukę atsakymų moksleiviai dėkojo TKS astronautui ir sukėlė jam didžiules ovacijas.

Abiejų švietimo įstaigų moksleiviai pirmadienį jau bandė susiekti su TKS, tačiau dėl nesusikalbėjimo su NASA pirmasis moksleivių bandymas susisiekti buvo nesėkmingas.

Projektas „Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso“ vykdomas kartu su Vilniaus universiteto Radijo klubu ir Lietuvos radijo mėgėjų draugija.Kaip BNS sakė Lietuvos radijo mėgėjų draugijos prezidentas dr. Simonas Kareiva, šis pokalbis – pirmas toks atvejis, kada Lietuvos mokyklos kartu su radijo mėgėjais užmezga tiesioginį gyvą ryšį su astronautu, tuo metu skrendančiu orbita virš Lietuvos.

p1013549 copy

„Tas ryšys įvyko gyvai, kontaktas galėjo trukti ne ilgiau kaip dešimt minučių, nes tokia trumpa orbita, truko apie 7 minutes, nes mes labai greitai „susisukome“ ir dar spėjome paploti padėkodami astronautui. Mūsų žiniomis, tai yra pirmas atvejis, kai Lietuvoje būtent specialiai tam pasiruošta iš mokyklos susitarus iš anksto, kad įvyks pokalbis su astronautu“, – sakė dr. S. Kareiva.

Jis teigė, kad pavieniai radijo mėgėjai ryšį su kosmine stotimi galėjo užmegzti ir anksčiau, tačiau tai pirmas toks edukacinis projektas.

Projektu siekiama skleisti Lietuvos vardą bei populiarinti tiksliuosius mokslus, supažindinti mokinius su mokslo pasaulio naujovėmis ir išradimais.

„Vaikų indėlis buvo tikrai nemažas, jie netgi sukonstravo tam tikras antenas, kurios buvo naudojamos kaip pagalbinė priemonė, vaikai mokėsi radijo ryšių technologijos, sąvokų, jungė laidus, litavo, kūrė, filmavo, darė kitas veiklas“, – pasakojo dr. S. Kareiva.

Anot jo, bendradarbiavimas su moksleiviais turėtų tęstis ir toliau.

„Ieškosime kitų būdų susisiekti su kosmosu, galbūt pabandysime užmegzti teletiltą, tai yra gyvą vaizdo konferenciją, kad astronautas galėtų ne tik žodžiu papasakoti, kas vyksta, bet ir parodyti, kaip nesvarumo būklėje vyksta vienas ar kitas įdomus dalykas“, – pasakojo Lietuvos radijo mėgėjų draugijos prezidentas.

Informacijos dalies šaltinis - BNS Spaudos centras

welcome03  welcome02

 

2018 m. vasario 7 d. (trečiadienį) 16:00 val. Chemijos instituto NCH auditorijoje vyks mokslinis seminaras tema ‘Chemical Composition of Excavated Enamel Ware and Whetstone at Owari Clan Upper Mansion Site using X-ray Fluorescence Spectrometry’. Pranešimą skaitys p. Yuki Aoyanagi (Department of Chemistry, Faculty of Science, Kanagawa University, Japan). Kviečiame akytviai dalyvauti!
 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos